15 lutego 2002 roku…

Lionel Messi, który nie ukończył jeszcze 25 lat, zdążył przeżyć więcej niż inni. Jego życiorys jest naprawdę imponujący. Wymieniać można począwszy od tytułów zdobytych zarówno z FC Barceloną, po te mniej istotne, ale również dające wielką satysfakcję – osiągnięcia indywidualne. O karierze jednego z najlepszych zawodników w historii, jak się okazuje zdecydowały drobne szczegóły.

Tytuł tego artykułu nie jest przypadkowy. Właśnie tego dnia – 15 lutego 2002 roku Lionel Messi związał się z FC Barceloną, wówczas jeszcze jako junior. W środę minęła 10 rocznica, od kiedy La Pulga otrzymał status zawodnika FIFA.

Początki dla Messiego i jego rodziny w stolicy Katalonii były bardzo trudne. Argentyńczyk miał trudności z przystosowaniem się do nowego kraju, następnie doznał poważnej kontuzji (złamanie kości strzałkowej u lewej nogi). Młody chłopak musiał pokonać długą drogę, by być w tym miejscu, w którym jest do dziś.

Dziś możemy dziękować tylko Bogu, że na świat przyszedł człowiek mały wzrostem, ale wielki duszą i umiejętnościami, który zachwyca kibiców na całym świecie.

[Źródło: sport.es]