Agger nie chce opuścić Liverpool FC, ale…

Mimo szalejących spekulacji Daniel Agger potwierdził, że nie ma zamiaru opuszczać klubu Liverpool FC. Duński obrońca byłby jednak w stanie zrobić wyjątek dla Blaugrany. Przyznał on, że oferta z Katalonii byłaby trudna do odrzuczenia.

Obecna umowa Aggera z klubem jest jeszcze ważna przez dwa lata. Trener Brendan Rodgers chce jednak czym prędzej związać zawodnika z klubem na dłużej, by podciąć skrzydła innym zainteresowanym, w tym mistrzowi Anglii Manchesterowi City. Zniechęcać ma także cena, bowiem Agger nie odszedłby z Merseyside za mniej niż £20,000,000.

Reprezentant Danii ze swojej strony podkreślił, że nie chce opuszczać Liverpoolu i, że trudno byłoby mu grać dla rywalizującego zespołu z Premier League.

„Gra dla klubu takiego jak Liverpool była dla mnie zawsze zaszczytem. To uczucie stało się jeszcze silniejsze widząc, jak miejscowi wspierali zespół i mnie samego, nawet kiedy szło nam poniżej oczekiwań,” powiedział

Citizens mogą się więc póki co obejść smakiem, ale…

Agger dodał także, że jedynym klubem, który byłby go w stanie wywabić z The Reds byłaby FC Barcelona. Zawodnik przyznał, że oferta z Blaugrany byłaby dla niego niezwykle kusząca.

„Barcelona byłaby świetna. Oni mają najlepszy skład na świecie, co tu dużo mówić,” oznajmił Duńczyk.

Jako środkowy obrońca Agger miałby konkurenta w postaci Gerarda Pique, który jest od niego o trzy lata młodszy i ma miejsce w pierwszym składzie. Piłka nożna w wykonaniu Blaugrany ma jednak nieodparty urok.

Tymczasem może okazać się, że Barcelona i Liverpool dojdą w końcu do porozumienia, choć w innej sprawie. Trener Rodgers od pewnego czasu przyglądał się Cristianowi Tello, którego bardzo chętnie widziałby w swoim składzie. Dołączyć może też Nuri Şahin z Realu Madryt.

Wyraził on nadzieję, że transfer zostanie dopełniony w ciągu najbliższych 48 godzin. Nowe twarze w zespole mogą sprawić, że szacunki bukmacherskie zaliczą klub do grona faworytów w wyścigu po mistrzostwo kraju.

Źródła: Goal.com; Chesterchronicle.co.uk; Dailypost.co.uk


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273