Alena, Maradona cantery

Nie jest Argentyńczykiem, ale aspiruje do bycia jednym z nich. Gra w drużynach Barcelony od ósmego roku życia. O kim mowa? O Alenie urodzonym 5 stycznia 1998 roku. Młody zawodnik gra jako pomocnik, a koledzy wołają na niego “Maradona kamieniołomów”. Łączy ich nie tylko pozycja na boisku, ale charakterystyczne loki, które to były znakiem  rozpoznawczym boskiego Diego. Warto dodać, że zawodnik jest lewonożny, podobnie jak Maradona.

Alena to synonim jakości i dojrzałości na boisku jak i poza nim. Chłopak jest bardzo towarzyski i otwarty. Nie ma się więc czemu dziwić, że chłopak prawie w każdej kategorii wiekowej był kapitanem. Alana ma swoje konto na twitterz: @ Carlesale10. Na swoim profilu pisze jaki wpływ na jego grę miał jego ojciec, Francesc Alena, który w przeszłości także grał w zespołach młodzieżowych Barcelony, a później min. w Sant Andreu, Xerez czy Mallorce B.

Zawodnik największe zagrożenie stwarza w polu karnym, gdzie góruje w grze w powietrzu. Nie ma się jednak na razie co podniecać. Ten młodzieniec może być jeszcze niewypałem. O grze bowiem decyduje talent i ciężka praca, a nie czupryna.

 

Źródło: mundodeportivo.com