Alexis + nowe rozgrywki + wyjściowa 11-stka = gole

Mówią, że początki zawsze sa trudne. Nie tyczy się to Alexisa. Chilijczyk w swoich debiutanckich meczach jako zawodnika wyjściowej jedenastki w kolejnych rozgrywkach strzelał bramki.

Wtorkowe spotkanie z Bayerem. Alexis po raz pierwszy w Lidze Mistrzów zaczyna mecz na boisku. I co potem? Trafił dwa gole.

Cofamy się jeszcze wczesniej. Początek sezonu, Camp Nou, spotkanie z Villarreal. Tamtego wieczoru również bramkarz drużyny przeciwnika musiał wyjmować piłkę z siatki za sprawą Alexisa. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Nie tak dawno, bo w styczniu w wyjściowej jedenastce na mecz Puchar Króla przeciwko Osasunie Guardiola wystawił Chilijczyka. Nie trzeba chyba powtarzać, że zdążył się on wpisać na listę strzelców.

Wyjątkiem może być Superpuchar Hiszpanii na Santiago Bernabeu. Alexis grał wtedy wyśmienicie, ale nie udało mu się strzelić gola tego wieczora.

W chwili obecnej jest trzecim najlepszym strzelcem drużyny z dorobkiem 11 bramek za Messim (38) i Fabregasem (15). Ciekawe kto by strzelał bramki prócz Messiego, gdyby latem do zespołu nie dołączyli Alexis i Cesc.