Alves brutalnie szczery na konferencji prasowej

alves-didnt-hold-back-1408635437874

Dani Alves, po czwartkowym treningu, wziął udział w konferencji prasowej. Potwierdził między innymi fakt, że ma kontrakt do roku 2016, a nie 2015, jak wcześniej sądzono. Przedstawiamy główne wypowiedzi Brazylijczyka.

Krytyka

“Bardzo wiele się o mnie mówiło, ale krytyka mnie motywuje.”

Przez ponad siedem lat gry w klubie, zasłużyłem sobie na szacunek.

Żyję z roku na rok. Chciałem porozmawiać z Luisem Enrique i dowiedzieć się czy na mnie liczy. Powiedział, że tak. Jeśli on liczy na mnie, ja liczę na niego.

Przez ostatnie dwa lata nie byliśmy najlepszą drużyną, ja także ponoszę za to odpowiedzialność. Zawiodłem, bo pozwoliłem zespołowi na upadek. Jeśli wszyscy będziemy wiedzieć co mamy robić, zaczniemy zdobywać tytuły. To kwestia nastawienia.

Według mnie, bycie wygwizdywanym przez ludzi jest dobre. To znaczy, że musisz wrócić i pokazać im swoją wartość.

Krytykują mnie za to, co robiłem na boisku, a nie poza nim. Jeśli komuś się nie podoba to, że wysyłam filmik, w którym tańczę, nie musi tego oglądać...”

Pewnego dnia będę musiał odejść. Chciałbym to zrobić z uczuciem, że byłem wielkim profesjonalistą.

Wydawało się, że winę za wszystko co się stało, ponoszę ja…

Nie czułem wsparcia, kiedy widziałem to wszystko co pojawiało się w gazetach.

Jeśli w klubie mnie nie chcą, mogą mi to powiedzieć. Wtedy odejdę.

Wszystko co wydarzyło się w poprzednim sezonie, nie było tylko winą Taty. To była nasza wspólna wina. Nie pracowaliśmy wystarczająco dobrze.

W ostatnim sezonie nie zasłużyliśmy na tytuły. Byłaby to wielka niesprawiedliwość, gdybyśmy wygrali LaLigę.

W mediach kłamią. Ludzie kupują to wszystko, aby dostać fakty, ale wiele historii jest zwykłym kłamstwem.

La Liga

“Zaczynamy w dobrej formie. Mamy pomysły i musimy wcielić je w życie. Wszystkie zespoły, które chcą wygrać ligę muszą się poprawić.”

“Nie boję się Realu. Zawsze podchodzimy z szacunkiem do rywala. Wierzę, że ten szacunek jest obustronny. Musimy z nimi konkurować.”

Luis Suarez

“Potrzebujemy złych ludzi w zespole. Jeśli ich nie będzie, wszystko sprowadzi się do mnie. Luis przyczyni się do wielu rzeczy jakie będą miały miejsce. On nie musi zmieniać swojego stylu gry, czy podejścia.”

Opinię o karzę nałożonej przez FIFA zatrzymam dla siebie.

Neymar

“Kiedy przybył tu rok temu, potrzebował czasu, aby się dostosować. Ostatni sezon w jego wykonaniu był dobry, ale teraz musi się poprawić, bo jeśli tego nie zrobi, ludzie będą mieli do niego podobne podejście jak do mnie.”

Jego stosunki z Messim ciągle się poprawiają, podobnie jak z innymi napastnikami. Myślę, że to będzie ekscytujące, obserwować jego w tym roku.

Brazylia

“Nie przejmuję się tym, że Dunga mnie nie powołał. Po pucharze świata on musi robić za złego glinę. Nie można konkurować z prasą.”

“Nie byliśmy dobrze przygotowani do mistrzostw. Niemcy dali nam bolesną lekcję. Dostaliśmy siedem bramek, ale równie dobrze mogliśmy dostać dziesięć.”