Andres Iniesta najbardziej uczciwym graczem FC Barcelony w sezonie 2010/11

Pomocnik FC Barcelony, Andres Iniesta otrzymał nagrodę dla najbardziej uczciwego gracza (Jugador más limpio) FC Barcelony w sezonie 2010/11. W ten sposób zawodnik został doceniony jako sportowiec, który zasady fair play ceni sobie bardzo mocno.

Iniesta, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, został uhonorowany przez Stowarzyszenie Zawodników Barcelony (Agrupació Barça Jugadors) podczas ceremonii w Paryżu.  W uroczystości udział wziął prezydent FC Barcelony Sandro Rosell oraz prezes Stowarzyszenia, Ramon Alfonseda. Andres otrzymał rzeźbę Agustí Puig. Gracz zwyciężył zdobywając 47% głosów, wyprzedzając pozostałych dwóch kandydatów, Erica Abidala i Javiera Mascherano.

Podczas ceremonii zawodnik z numerem osiem powiedział: “Mam szczęście, że mogę tutaj być. To zaszczyt i przywilej otrzymać tę nagrodę, za co chciałbym podziękować Stowarzyszeniu. To dla mnie bardzo ważne. Mam nadzieję, że będę tu jeszcze kilka lat, aby móc pomóc w wychowywaniu młodych zawodników zgodnie z wartościami klubu. ”

Piłkarz wypowiedział się również w sprawie ciągle nierozwiązanej sprawy z przedłużeniem kontraktu przez Guardiolę. Iniesta powtórzył to, co zostało już powiedziane przez jego kolegów z Barcelony w ostatnich miesiącach: “Mam nadzieję, że Pep szybko odnowi kontrakt. Tego bym sobie życzył, kwestia rozwiąże się w najbliższym czasie, wtedy więcej będzie można powiedzieć “. Andres starał się unikać porównaniu z Mou i nie chciał go oceniać.

Z kolei zapytany o sędziów również nie wchodził w polemiki. Podkreślił, że styl pracy każdego z nich jest inny, ale każdy stara się robić co do niego należy. Dodał ponato: “Mamy do nich zaufanie, a dyskusja i tak już  nie zmieni żadnego wyniku.”

Iniesta wypowiedział się również o sytuacji w lidze. Powiedział, że w walce o mistrzostwo Hiszpanii Real i Barca są na równi: “Tak, walczymy na równych warunkach. Coraz bardziej regularnie wygrywamy. Musimy być mocno skupieni przez resztę sezonu. I jeszcze myśleć o innych celach”.

Wreszcie wdzięczny za wyróżnienie, pomocnik FC Barcelony jasno określił, jak chciałby być postrzegany w przyszłości: “Chciałbym, aby mnie postrzegano na przestrzeni lat, jako gracza, który jest całkowicie poświęcony swojemu klubowi. Jestem bardzo wdzięczny. Barça i Katalonia dały mi wszystko. Nie chce być pamiętany za zdobyte tytuły, ale za to jaką jestem osobą”.

Źródło: sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273