Angielskie cele Barçy


Barcelona puszcza oko do dwóch ważnych zawodników angielskiej Premier League – Robina van Persiego (Arsenal Londyn) oraz Garetha Bale’a (Tottenham Hotspur). Piłkarze zdolni, ale realne szanse na transfery są niestety mniejsze niż nadzieje z nimi związane.

Van Persie, snajper i jeden z kluczowych zawodników Arsenalu, póki co definitywnie nie wiąże swojej przyszłości z londyńskim klubem. Arsene Wenger już od dawna namawiał go, by przedłużył swoją obecną umowę (kończącą się z czerwcu br.), ale on konsekwentnie odmawiał negocjacji aż do zakończenia sezonu.

Po ostatniej rundzie ligi angielskiej Holender zapowiedział, że informacja odnośnie jego przyszłości w klubie pojawi się w przyszłym tygodniu. Van Persiego od pewnego czasu namierzają giganci europejskiego futbolu, tacy jak AC Milan, Juventus Turyn, Real Madryt, Manchester City oraz FC Barcelona.

Chociaż napastnik podkreślił, że do swojego obecnego klubu żywi miłosne uczucia, to każdy scenariusz jest jeszcze możliwy. Zwłaszcza ze względu na brak jednoznacznej deklaracji w sprawie występów w przyszłym sezonie. Van Persie, autor 30 bramek w sezonie 2011/12, jest łakomym kąskiem dla ambitnych składów Starego Kontynentu.

Ciekawie sytuacja rysuje się w kwestii ewentualnego transferu skrzydłowego Tottenhamu Hotspur, Garetha Bale’a. Według doniesień gazety „Marca”, FC Barcelona miała złożyć hojną ofertę na zakup zawodnika, opiewającą na €40,000,000. Trener zespołu, Harry Redknap, stanowczo jednak temu zaprzeczył, określając tę wiadomość jako kompletnie nieprawdziwą.

Bale z kolei stwierdził w wywiadzie dla tej samej gazety, że hiszpańska liga bardzo mu odpowiada. Niestety, o zainteresowaniu Blaugrany nie wyraził się pozytywnie. Zaznaczył, że nie jest przekonany, by jego styl gry odpowiadał temu, jak wygląda piłka nożna w Barcelonie. Wiadomo również, że Bale’a namierza Real Madryt i Manchester City…

Ale nie jest to jedyna niewiadoma w kwestii Walijczyka. Jak donosi magazyn „The People”, Bale mógłby odejść tylko, gdyby Tottenham nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów – obecne czwarte miejsce w tabeli Premier League daje zespołowi grę w eliminacjach. Tych szans może drużynę Redknappa pozbawić wygrana Chelsea (6.) z Bayernem Monachium w finale LM. Przewaga jest jednak w tym starciu zdecydowanie po stronie Bawarczyków, zakłady bukmacherskie dają im 3-krotnie większe szanse na zwycięstwo.

Przynajmniej w kwestii Bale’a, na ewentualne rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do zakończenia rozgrywek LM. Jest jednak mało prawdopodobne, by to Barcelonie udało się go pozyskać. Sprawa Van Persiego jest ciągle otwarta, jako że zawodnik nie złożył jeszcze żadnych obietnic ani podpisów.