Badania naukowe: Messi jest lepszy niż Ronaldo

Niektórzy ludzie wolą Leo Messiego, inni Cristiano Ronaldo. Kwestia gustu. Jednak tytuły zarówno zespołowe, jak i indywidualne wskazują na wyższość Argentyńczyka. Nie przez przypadek, bowiem w styczniu 2013 roku, Leo Messi ma szansę na czwartą “Złotą Piłkę” w karierze.

“Twarzą w twarz”

Na boisku obu piłkarzy równocześnie zobaczymy 23 i 29 sierpnia w meczach o Superpuchar Hiszpanii. Od kiedy Portugalczyk zawitał na Santiago Bernabéu, piłkarze rozegrali 11 “Klasyków”. Pojedynki te zostały przeanalizowane przez holenderski magazyn – “Voetbal International” w celu uzyskania odpowiedzi, kto jest najlepszy.

Wyniki raportu nie pozostawiają wątpliwości – “Messi upokorzył Ronaldo”.

Magazyn ten, nie zbierał samych informacji o strzelonych bramkach, ale i np. takie jak: indywidualne akcje, asysty, strzały na bramkę, przechwyty, popełnione faule, spalone itp.

Po przeanalizowaniu danych, otrzymujemy ostateczną ocenę. To z kolei jest wynikiem uzyskanych punktów, przyznanych za działania w strefie obronnej, środkowej i atakującej.

W każdym spośród 11 rozegranych dotychczasowych meczach, Leo Messi jest lepszy od Cristiano Ronaldo, mówimy tu o aspektach czysto teoretycznych.

Ciekawą grafikę można znaleźć tutaj.

[Źródło: Mundo Deportivo]