Ban transferowy podtrzymany

FIFA ogłosiła oficjalnie, że ban transferowy zostanie potrzymany, a klub ma czas na ostatnie transfery do 31 sierpnia. Od tej daty aż do stycznia 2016 roku Blaugrana nie będzie mogła sprowadzić do zespołu nikogo nowego. Zarząd zapowiedział już, że będzie się odwoływał.

Barcelona będzie egzekwować zakaz rejestracji graczy, zarówno na poziomie krajowym i międzynarodowym w ciągu dwóch kolejnych okien transferowych- brzmi oświadczenie.

W informacji od FIFA możemy wyczytać również, że Barca musi zapłacić karę wysokości 450 tysięcy franków szwajcarskich i ma czas 90 dni na uregulowanie sytuacji piłkarzy związanych ze sprawą. Ponadto ucierpiał też RFEF, który musi zapłacić karę 500 tysięcy franków, gdyż dopuścili do transferów nieletnich piłkarzy.

Barcelona wydała w tej sprawie już oficjalnie stanowisko: -W związku z decyzją komisji odwoławczej FIFA w sprawie transferu zawodników, którzy nie ukończyli 18 roku życia, Barcelona zamierza nadal bronić swoich wartości u najwyższych organów sportowych( w tym przypadku CAS). Klub nie może zgodzić się z wyrokiem, który stawia ducha La Masi w złym świetle.

 

Źródło: Sport.es