Barca melduje się w Londynie

Ekspedycja z Barcelony, z myślą o jutrzejszej potyczce z Arsenalem w ramach Ligi Mistrzów, wylądowała dziś około południa w stolicy Anglii.

Kadra Barcy rozpoczęła dziś swój pobyt na wyspach, zaraz po wylądowaniu w Londynie, udając się wraz z rodzinami do hotelu. Już dziś zawodnicy w planach mają trening na Emirates Stadium, który rozpocząć ma się o godzinie 18:00 czasu lokalnego. Godzinę przed oficjalnymi zajęciami natomiast na konferencji prasowej pojawić ma się Luis Enrique wraz z Ivanem Rakiticiem.

Do Anglii Lucho zabrał ze sobą cały skład sztabu szkoleniowego i niemal wszystkich swoich zawodników. W kadrze na jutrzejsze spotkanie nie znaleźli się jedynie Marc Bartra, Sandro Ramirez, Douglas, Arda Turan oraz wciąż kontuzjowany Rafinha.

Blaugrana przystępuje do spotkania w bardzo korzystnej sytuacji w swojej lidze. W miniony weekend przewaga nad największymi rywalami na drodze o mistrzostwo powiększyła się do 8 punktów nad Atletico i 9 nad Realem, co dodało wiele pewności oraz jeszcze bardziej poprawiło drużynowe morale. Stworzona została tym samym świetna okazja, aby właśnie w najbliższy wtorek po raz pierwszy w historii występów w Champions League pokonać Kanonierów na ich własnym stadionie.

Źródło: MundoDeportivo.com