Barca najpopularniejsza w Chinach

Lara-Zheng-periodista-china-qu_54274830111_54115221155_600_244

Według najnowszych badań, FC Barcelona jest najpopularniejszym klubem w Chinach. Tuż za “Dumą Katalonii” plasują się Manchester United i Bayern Monachium. Real Madryt znajduje się natomiast tuż za podium.

Pod uwagę został wzięty chiński portal społecznościowy microblogs – jeden z największych tego typu na świecie, z którego korzysta blisko pół miliarda osób z Państwa Środka. W badaniach uwzględniano nie tylko to, jak dużą liczbę fanów ma klub (tu przodował Manchester City), ale również wiele innych czynników, między innymi liczba postów, nawiązujących do klubu, cytowanie osób z nim związanych, czy liczba komentarzy.

Najbardziej popularne ligi to oczywiście hiszpańska i angielska. Na tle innych słabo wyglądają kluby Serie A – Inter, Milan i Juventus plasują się dopiero pod koniec pierwszej dziesiątki rankingu.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273