Barca przygotowuje nowy kontrakt dla Rafinhii

 

Działacze FC Barcelony rozpoczęli negocjacje nad przedłużeniem umowy z brazylijskim pomocnikiem.

Klub z Katalonii pragnie jak najszybciej przedłużyć obecną umowę Rafinhii, która wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Jak donosi hiszpańskie Mundo Deportivo, inicjatywa odnowy kontraktu z zawodnikiem pojawiła się już dwa miesiące temu. Wszystko wskazuje na to, że uaktualnienie obowiązującej umowy jest na jak najlepszej drodze i niebawem klub poinformuje o udanych negocjacjach.

Władze Blaugrany zaoferowały Brazylijczykowi 4-letnią umowę, choć równie dobrze może to być 5-letni okres czasu , aż do czerwca 2021 roku. Klauzula zawodnika z obecnej, opiewającej na 30 milionów euro, ma znacznie wzrosnąć. Wszystkie zmienne będą jednak zależeć od ilości rozegranych spotkań w sezonie.

Warto dodać, że Rafinha otrzymał w ostatnich dniach swoje pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Brazylii, prowadzonej przez Dungę. Szkoleniowiec Canarinhos zdecydował się sprawdzić młodego wychowanka Dumy Katalonii, pod nieobecność w kadrze kontuzjowanych Ramiresa oraz Oscara. Już dziś, wraz z kapitanem reprezentacji, Neymarem, pomocnik wylatuję do Ameryki Południowej na kilkudniowe zgrupowanie.

Źródło: MudnoDeportivo.com