Barcelona chce Llorente

Barcelona jest poważnie zainteresowana pozyskaniem Fernando Llorente z Athletiku Bilbao. Podobno Andoni Zubizaretta już kontaktował się z zawodnikiem i baskijskim klubem i sondował możliwość transferu.

Barca już raz miała tego napastnika na swojej liście życzeń, ale dwa sezony temu wybrała Zlatana Ibrahimovicia. Ten transfer okazał się jednak klapą i już po roku Szwed został wypożyczony, a potem sprzedany do AC Milanu. Teraz wróciła opcja Llorente.

Chodzi przede wszystkim o brak zastępstwa dla Davida Villii. Co prawda ciężar zdobywania goli wziął na siebie Leo Messi, ale Barcelona jest za bardzo uzależniona od swojej gwiazdy – co doskonale było widoczne w niektórych meczach tego sezonu.

Poza tym, konieczność wystawiania w ataku Messiego lub Alexisa Sancheza spowodowała, że gra na skrzydłach zaczęła w Barcelonie szwankować. Argentyńczyk nie mógł grać tak, jak lubił – schodząc z prawej flanki do środka, rozpędzając się przy tym. Tym samym, brakowało mu miejsca na boisku.

Llorente bardzo dobrze gra głową, co również nie jest bez znaczenia dla obecnej Barcy. Z przodu brak jej wysokiego napastnika, który miałby szanse wygrywać pojedynki powietrzne. W mijającym już sezonie, Azulgrana nie miała praktycznie żadnego pożytku ze stałych fragmentów gry. Często była to strata piłki i walka, by ją odzyskać, co przecież kosztowało dodatkowe siły.

Widzisz pogrubione słowo i nie wiesz o co chodzi? Dowiedz się o naszym konkursie!