Barcelona liderem od 58 kolejek

Pique-es-felicitado-por-Messi-_54399310061_54115221154_600_396

Wydawało się, że po stracie punktów w Walencji, Barcelona straci pozycję lidera La Liga. Jednak nic bardziej mylnego…

Kilkanaście minut po zakończeniu meczu Dumy Katalonii, swoje spotkanie w ramach 20. kolejki Primera Division rozgrywało Atletico Madryt. Rywalem drużyny ze stolicy Hiszpanii była Sevilla. Po bramce byłego piłkarza Barcelony, Davida Villi, wszystko wydawało się już przesądzone.

Podopieczni Unaia Emery’ego zdołali wyrównać stan spotkania dopiero w 73. minucie po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Ivana Rakiticia.

Do końca obecnego sezonu pozostało 18 kolejek, a już teraz w czołówce jest bardzo ciasno. Barcelona razem z Atletico zdołali uzyskać 51 punktów, a tuż za nimi znajduje się Real Madryt, który w sobotę pokonał Real Betis 5:0.

Źródło: Mundodeportivo.com