Barcelona pozostanie na starym obiekcie

Klub poinformował, że odrzucono możliwość budowy nowego stadionu. Barcelona zostanie na starym Camp Nou, które może zostać w przyszłości przebudowane. Priorytetem byłoby zwiększenie pojemności obiektu, który obecnie może pomieścić 98 tysięcy fanów.  Po zmianach drużynę wspierać mogłoby już 105 tysięcy ludzi. Projekt, który obejmuje również budowę nowej hali do koszykówki ma kosztować około 495 mln. funtów.  Najciekawszą informacją jest to, że do obecnego obiektu dobudowane ma być zadaszenie.

Prace miałyby rozpocząć się w 2017 roku. Na konferencji prasowej Sandro Rosell powiedział: -To była trudna decyzja. Dwie propozycje były bardzo atrakcyjne, ale musieliśmy w tej sprawie przeprowadzić referendum. Camp Nou jest przecież ikoną Barcelony. Opcja budowy nowego stadionu w nowym miejscu została odrzucona z powodu dużych kosztów. 

Źródło: Sky Sport


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273