Barcelona zapłaciła już 100 milionów euro za 4 zawodników Valencii

Przy okazji transferu Mathieu do stolicy Katalonii, przypomniane i zaktualizowane zostały statystyki łączące Blaugranę z tzw. Nietoperzami. Jak się okazuje, Barcelona wydała już łącznie 100 milionów euro na czterech zawodników sprowadzonych z Valencii. 

Pierwszy transfer nastąpił w roku 2000, kiedy sprowadzony za 24 miliony został Gerard Lopez, ówczesny piłkarz VCF i… były wychowanek Barcelony. Powrócił, aby występować na Camp Nou z numerem 14, aż do roku 2005. Wówczas, na zasadzie wolnego transferu, odszedł do Monaco.

10 lat później doczekaliśmy się kolejnego transferu z Estadio Mestalla na Camp Nou. Za 42 miliony euro do Barcelony przyszedł (29-letni wówczas) David Villa. Napastnik spędził w barwach Blaugrana 3 lata. Był on ostatnim poważnym transferem Joana Laporty, jako prezydenta Barcy.

Najtańszym wzmocnieniem Barcy wprost z Valencii jest jak dotąd Jordi Alba, za którego klub musiał zapłacić 14 milionów euro. Transfer został przyjęty bardzo ciepło ze względu na dobry występ piłkarza na Euro 2012 i stosunkowo nie dużą opłatę transferową za gracza.

Ostatnim zawodnikiem,którego Barcelona kupiła od Nietoperzy, jest niemal 31-letni Jeremy Mathieu. Kwota za transfer francuskiego obrońcy wyniosła 20 milionów euro i spotkała się z dość sporym oburzeniem cules, głównie za sprawą relatywnie starszego wieku piłkarza i wysokiej sumy transferowej.

Źródło: Mundo Deportivo