Barcelona zaproponuje Messiemu nowy kontrakt

FC Barcelona już wkrótce ma zaproponować Leo Messiemu przedłużenie umowy. Jak na razie konkretna data nie jest znana, jednak pewne jest to, że w przeciągu nadchodzącego sezonu kataloński klub zaproponuje Lionelowi nowy kontrakt. Władze kluby dokładnie przemyślały szczegóły umowy.
Ostatni kontrakt podpisany przez Messiego miał miejsce w 2009 roku, gdy prezydentem Barcy był jeszcze Joan Laporta. Od tamtego czasu w karierze Leo wydarzyło się bardzo wiele. Messi zdobył trzy Złote Piłki i został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem w historii klubu. Dokonały się również zmiany na płaszczyźnie ekonomicznej, czyli zdecydowane zwiększenie podatku dochodowego (w Katalonii stosowane w przypadku elitarnych zawodników, którzy zarabiają więcej niż 300.000 euro) do 56 procent.
Warto zwrócić uwagę na to, że Messi wpływa na wszelkie aspekty zarobkowe Dumy Katalonii takie jak prawa telewizyjne, bilety na spotkania i reklamy. Obecna umowa napastnika Blaugrany obowiązuje do czerwca 2016 roku. Wtedy Leo będzie miał 29 lat. W przyszłych miesiącach kataloński klub będzie chciał dodać do kontraktu od 2 do 4 lat. Nie tylko władzom klubu, ale również fanom Barcy na całym świecie bardzo zależy na tym, by Messi zakończył karierę w Barcelonie.
Choć niemal pewne jest to, że Lionel nie odrzuci oferty Dumy Katalonii, to nie były jeszcze prowadzone żadne rozmowy na temat odnowienia kontraktu ani z Argentyńczykiem ani z jego bliskimi. Prezydent Barcelony Sandro Rosell zawsze utrzymywał bliskie kontakty zarówno z Leo, jak i jego rodziną, począwszy od ojca napastnika Blaugrany, Jorge Messiego.
Historia kontraktów Leo Messiego:
Czerwiec 2005: Leo podpisuje pierwszy profesjonalny kontrakt z Barceloną, który obowiązuje do 2010 roku ( po wygraniu w Mistrzostwach Świata do lat 20).
Wrzesień 2005: Messi awansuje do pierwszej drużyny i odnawia kontrakt.
Styczeń 2007: Umowa ważna do 2014 roku. Klauzula wykupu wynosi 150 mln euro.
Czerwiec 2008: Podwyższenie zarobków.
Wrzesień 2009: Przedłużenie kontraktu do 2016 roku i klauzula wykupu równa 250 mln euro.

Źródło: Mundo Deportivo


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273