Bartomeu: Vilanova naciskał na transfer Neymara

Josep Bartomeu w lutym bieżącego roku był przesłuchiwany przez sędziego Pablo Ruza. Prezydent Barcelony był pytany o nieprawidłowości, jakie miały miejsce przy transferze Neymara. Rozgłośnia Cadena Ser dotarła do materiałów ze śledztwa, z których wynika, że 52-latek próbował uniknąć odpowiedzialności zrzucając winę na Sandro Rosella i Tito Vilanovę.

Przesłuchiwany Bartomeu przyznał, że na początku 2013 roku to Tito Vilanova wystosował prośbę o sprowadzenie Neymara na Camp Nou. Ówczesny szkoleniowiec Dumy Katalonii przebywał wtedy w Nowym Yorku, gdzie był poddawany chemioterapii.

“Sandro Rosell doskonale znał ojca Neymara i miał z nim bardzo dobre stosunki, więc to on prowadził negocjacje i był odpowiedzialny za umowę” – dał do zrozumienia Bartomeu.

Prezydent Barcelony zaznaczył też, że Vilanova nieustannie naciskał na transfer Brazylijczyka, dzięki czemu koszt całej operacji wzrósł o 42 miliony euro, bo sprowadzono go rok wcześniej niż pierwotnie zakładano.

“Kancelaria prawnicza Cuatrecasas dbała o transfer Neymara. Nie jestem specjalistą od spraw podatkowych” – zapewniał.

Warto dodać, że za przestępstwa podatkowe prokuratura domaga się kary pozbawienia wolności dla Josepa Bartomeu (7 lat i 6 miesięcy) i Sandro Rosella (2 lata i 3 miesiące).

Źródło: CadenaSer.com/Elbocon.pe