Bez litości po ćwierćfinał

Andres-Iniesta-presiona-a-un-r_54400647663_54115221154_600_396

 

Jak zapewne wszyscy się spodziewaliśmy, na Camp Nou nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych niespodzianek ze strony Levante UD. Podczas tego rewanżowego spotkania z drużyną z Walencji Barca przypieczętowała swój awans bardzo dobitnie – manitą.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo podobnie, jak pierwszy mecz ćwierćfinałowy – Barca chciała od razu zaznaczyć swoją dominację, lecz to gracze Levante otworzyli wynik spotkania, potrzebując jednej szybkiej akcji. Nie długo jednak żyli nadzieją, że pożegnają się z Pucharem Króla z twarzą. Sytuacja uspokoiła się bowiem nieznacznie i na krótki czas – na krótko przed końcem pierwszej połowy wynik wyrównał Adriano golem przedniej urody. Chwilę później wynik poprawił Carles Puyol równie urodziwą bramką, a to właściwie przesądziło o zwycięstwie Blaugrany.

Druga połowa odbyła się prawdopodobnie tylko dlatego, że jest obowiązkowa – można by powiedzieć, iż była całkiem interesująca, ale wszyscy wiemy, iż żadna z drużyn nie starała się już tak bardzo o jakieś fenomenalne widowisko. Dla Barcy jednak nie oznacza to litości, a wręcz przeciwnie. Wynik spotkania podwyższył Alexis, na co potrzebne mu było dosłownie kilkadziesiąt sekund. Później jeszcze swoje trzy grosze dorzucił Cesc Fabregas, co maksymalnie zdemotywowało gości do gry po krócej niż godzinie kopania piłki.

Ostatnie pół godziny tego ćwierćfinału Copa del Rey upłynęło bardzo spokojnie, monotonnie i bez większych rewelacji, co w sumie jest w pełni zrozumiałe. Arbiter także nie zamierzał przedłużać spotkania, a sześćdziesiąt sekund doliczył prawdopodobnie „dla zasady”. Być może to zemsta za dwa punkty, które Levante „ukroiło” Blaugranie w lidze… a może to po prostu nasza Barcelona. Płakała nawet matka natura i to bardzo rzewnie – to chyba stosowny suchy żart.

Ekipa, która znęca się strzelaniną, wygrała w całym dwumeczu 9:2, dziś tracąc jedną bramkę i dorzucając pięć. A skoro zadanie wykonane – czas skupić się na kolejnym meczu, który już za parę dni.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273