Błyskawiczne opcje transferowe Barcelony

Podtrzymanie zakazu transferowego, który zacznie obowiązywać od następnego okienka spowodowało u władzach Dumy Katalonii podjęcie natychmiastowych decyzji. Jak donosi kataloński Sport pierwszą z nich jest transfer Koke z Atletico Madryt.

Plan wydaje się jasny: złożenie Atletico oferty nie do odrzucenie, która spowoduje błyskawiczny transfer, a następnie wypożyczenie tego gracza z powrotem do Madrytu na rok. Tym samym Koke dołączyłby do Barcelony dopiero w sezonie 2015/16.

Podobnie kształtuje się sytuacja z transferem obrońcy Douglasa z brazylijskiego Sao Paulo. W związku z faktem iż kontrakt Daniego Alvesa wygasa latem 2015 roku, również ten transfer musi zostać dopięty jeszcze w tym okienku. Jedyną niewiadomą pozostaje fakt czy Douglas dołączy do Katalończyków już teraz, czy podobnie jak w przypadku Koke w planach jest roczne wypożyczenie.

Nie najlepiej wygląda sprawa z Juanem Cuadrado oraz Marco Reusem. Fiorentina za swojego zawodnika oczekuje astronomicznej kwoty, natomiast zawodnik Borussi Dortmund po doskonałym poprzednim sezonie, może przebierać wśród europejskich potentatów. Również w przypadku Niemca w grę wchodzi transfer z możliwością rocznego wypożyczenia do BVB. Sytuacja wydaje się cały czas rozwijać, tym bardziej, że Barcelona w walce o wspomnianych zawodników nie stoi na straconej pozycji.

Źródło: Sport.es