Ciekawa wiadomość Javiera Tebasa do piłkarzy Barcelony

Skrytykował on sposób zachowania niektórych piłkarzy Barcy podczas meczu z Valencią.

Prezydent La Ligi Javier Tebas powiedział w poniedziałek, w trakcie dorocznej gali Primera Division, że najpoważniejszym wydarzeniem meczu Valencii z Barceloną było rzucenie butelki z trybun, jednak dodał, iż postawa co poniektórych piłkarzy mu się nie spodobała.

Przychylając się do podopiecznych Luisa Enrique, Tebas przyznał, że „musimy zachować pewien porządek, najważniejszy jest incydent z butelką. To zajście było zdecydowanie najistotniejsze, ale podejście pewnych zawodników nie było moim zdaniem odpowiednie.”

Prezydent nie chciał sprecyzować, do jakich sytuacji odnosił się konkretnie, ograniczył się jedynie do etapu meczu. „ Nie spodobało mi się to, co działo się w końcówce gry.”

„Parę lat temu potępiłem zachowanie Cristiano Ronaldo względem sędziego; piłkarze powinni zachować ducha sportu i umiejętność gry fair play przez cały czas. Niektóre zachowania mi się nie podobały,” powtórzył.

Tebas nie powiedział, czy przyjrzy się przyszłym sankcjom dla zawodników, którzy prowokują kibiców i oznajmił, że „to musi być zawarte w protokole sędziowskim. Jeżeli mielibyśmy w Hiszpanii możliwość powtórek wideo, takie zagrania mogłyby potem zostać rozpatrzone raz jeszcze przez Komitet Rozgrywek.”

żródło: sport.es