David Villa nie pojedzie na Euro 2012

Snajper FC Barcelony ogłosił we wtorek, że postęp w jego rehabilitacji nie jest na tyle prężny, aby piłkarz w pełni sił zdążył na turniej, który będzie odbywał się w Polsce i Ukranie. David Villa osobiście porozmawiał z seleckjonerem La Roja, Vicente del Bosque, ogłaszając mu jednocześnie swoją absencję.

Oto treść wpisu Villi na Facebooku:

“Witajcie przyjaciele! Starałem się, ale niestety rehabilitacja w trakcie treningów nie przebiegała tak, jak tego oczekiwałem. Nie mógę być w 100 procentach przygotowany na mistrzostwa Europy. Tego popołudnia porozmawiałem z trenerem Del Bosque i przedstawiłem mu swoje zdanie. To jest najuczciwsza rzecz jaką mogę zrobić. Życzę wszystkiego najlepszego reprezentacji Hiszpanii i jednocześnie będę nadal starał się ciężko pracować na treningach, aby powrócić do gry w Barcelonie najszybciej, jak to tylko możliwe. Dziękuję Wam serdecznie za całe Wasze wsparcie! Pozdrawiam.”

Pragniemy jeszcze przypomnieć, że oprócz Davida Villi na Euro nie pojedzie Carles Puyol. Innymi słowy La Roja, a w szczególności Del Bosque, ma delikatnie mówiąc – przekichane.

Źródło: Totalbarca.com