Dobre rady Christo Stoiczkowa

10531131_10201486583961255_2107135490_n
Luis Suarez zostanie piłkarzem Barcelony, to kwestia godzin. Fakt jego niesportowego zachowania wpłynął na korzyść Barcy, która mogła wytargować „rozsądniejszą” cenę za zawodnika Liverpoolu. Przypomnijmy, że Suarez został ukarany przez FIFA czteromiesięcznym zakazem gry za pogryzienie Giorgio Chielliniego w meczu Włochy- Urugwaj.

Nie był to pierwszy tego rodzaju wybryk Urugwajczyka. Ma on już na koncie dwa zawieszenia z czasów, gdy grał w Ajaksie i Liverpoolu. Wątpliwą sławę przyniosły mu również rasistowskie obelgi kierowane pod adresem zawodnika Manchesteru United- Patrice Evry.

Były zawodnik FC Barcelony, Christo Stoiczkow, w wywiadzie dla katalońskiego Sportu stwierdził, że obecność Suareza na Camp Nou może być gryzącym problemem. Dla rywali i prasy będzie to wdzięczny temat do prowokowania napastnika. Bułgar wie co mówi, bo za swoich czasów w Barcelonie nie tylko był utalentowanym zawodnikiem, ale również nieposkromionym nerwusem. Suarez jest naznaczony do końca życia. Grając w Barcy będzie miał z tym problem. Każdy rywal, sędziowie i prasa będą mu tylko utrudniać życie. Będzie musiał zmagać się z ciągłą presją- stwierdził Bułgar.

Stoiczkow ma na swoim koncie pewne zdarzenie. Otóż w grudniu 1990 roku, podczas meczu FC Barcelona – Real Madryt, Christo celowo nadepnął na nogę sędziemu. Jak wspomina, po tym nasiliła się ilość prowokacji w jego kierunku. Jeśli masz wybuchowy charakter, to musisz bardzo się starać, żeby go poskromić. Poza tym sędziowie będą przewrażliwieni na punkcie jego zachowania. Każdy mecz to psychologiczna wojna. Są też dziennikarze, którzy dla sprzedanej gazety są w stanie nieźle naciskać. Radziłbym Luisowi, żeby się teraz skoncentrował na swoim problemie, aby móc spokojnie spełniać marzenia. Musi zapomnieć o mundialu, oczyścić umysł i myśleć pozytywnie.

Miejmy nadzieję, że Luis Suarez weźmie sobie do serca rady starszego kolegi. Mając podobne doświadczenia, Christo Stoiczkow może jedynie pomóc Urugwajczykowi w znalezieniu wyjścia z tej niefortunnej sytuacji, tak żeby pobyt na Camp Nou był dla Luisa pracowity i najmniej stresujący.

Źródło: espnfc.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273