Douglas będzie pauzował do października

Prawy obrońca Barcelony, Douglas, najprawdopodobniej na dłuższą chwilę rozstanie się z piłką nożną. Brazylijczyk, za sprawą kontuzji, będzie pauzował przez najbliższe dwa miesiące.

Potwierdziły się najgorsze diagnozy hiszpańskich lekarzy wobec zawodnika. Według nich prawy obrońca rozstanie się z treningami na co najmniej dwa miesiące. Wszystko, dzięki meczowi w Stanach Zjednoczonych z londyńską Chelsea. Douglas zdążył rozegrać piętnaście minut przeciwko Anglikom, po czym musiał zostać zmieniony.  Jak się okazało, powodem absencji Brazylijczyka jest naderwanie mięśnia w prawym udzie zawodnika.

,,Kontuzja Douglasa to najgorsza wiadomość całego sezonu przygotowawczego” - zdradził Luis Enrique.

Planowane osiem tygodni przerwy od treningów z zespołem stawia Lucho w mało komfortowej sytuacji.. Kontuzjowany Douglas ominie mecze o Superpuchary Hiszpanii, Superpuchar Europy, a także start La Ligi. 24-latek powróci do ćwiczeń za około dwa miesiące, lecz to nie daje gwarancji najwyższej dyspozycji zawodnika. Aż do połowy października szkoleniowiec Barcy będzie musiał liczyć wyłącznie na Daniego Alvesa. Przypomnijmy, że z klubem pożegnał się na jakiś czas Martin Montoya, a inny Brazylijczyk, Adriano, nadal nie jest przekonany do pozostania w Katalonii.

douglas-con-muletas-antes-subir-avion-1438156185455

Źródło: Weloba.com