Dzieci Luisa Enrique

Gdy Luis Enrique był menedżerem Barcelony B, trenował on siedmiu zawodników, z którymi teraz będzie pracował w pierwszym zespole.

“Siódemka Lucho”, jak podała oficjalna strona Barcy, składa się z Gerarda Deulofeu, Rafinhi Alcantary, Jordiego Masipa, Pedro Rodrigueza, Sergiego Roberto, Martina Montoyi oraz Marka Bartry.

Gerard Deulofeu: Luis Enrique lubi go za charakter oraz za siłę i niesamowitą dynamikę. W marcu 2011 roku Asturyjczyk pozwolił zadebiutować Gerardowi w Barcelonie B przeciw Cordobie.

Rafinha Alcantara: Zadebiutował pod skrzydłami Luisa Enrique na Mini Estadi, przeciwko Gironie, oraz pracował z nim w ostatnim sezonie w Celcie Vigo. Rafinha był jednym z czterech zawodników, który grał najwięcej w galicyjskim klubie – 32 gry oraz 4 bramki.

Jordi Masip: Jako goalkeeper zadebiutował pod skrzydłami Lucho w grudniu 2009 roku przeciw Valencii na Mestalla. Od tamtego czasu rozegrał pięć pełnych sezonów, najpierw pod okiem Luisa Enrique, później pod Eusebio.

Pedro Rodriguez: Podczas pierwszego sezonu Enrique w Barcy B, Pedro był pomiędzy pierwszą a drugą drużyną, dla pierwszej ekipy rozegrał wówczas 14 meczów, natomiast dla zespołu z Mini Estadi – 27.

Sergi Roberto: Zadebiutował w sezonie 09-10, powołany przez Luisa Enrique, tworzył od tamtego czasu kluczowy element Barcy B.

Marc Bartra: Również zadebiutował w sezonie 09-10 podczas gdy to Lucho był trenerem Barcy B. W tym samym sezonie spodobał się Guardioli i ten pozwolił mu zadebiutować w lutym 2010 roku.

Martin Montoya: W sezonie 09-10 został włączony z Juvenilu A do Barcy B, aby pod koniec sezonu mieć 51 oficjalnych meczów rozegranych dla drugiego zespołu Blaugrany. W tym samym roku, zadebiutował w pierwszej drużynie.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273