El Clasico: Messi i Rakitic coraz bliżej powrotu

-Messi jest bardzo zdeterminowany, aby wrócić na Gran Derbi. Ma więcej chęci niż ktokolwiek w drużynie – zdradził bramkarz Jordi Masip.

Jeszcze niedawno występ argentyńskiej gwiazdy na Santiago Bernabeu stał pod dużym znakiem zapytania, lecz w ostatnim czasie sytuacja uległa zmianie. Leo od paru dni trenuje  z piłką i nie brakuje mu determinacji, aby 21 listopada zagrać w El Clasico. Do Spotkania zostało już tylko 9 dni, ale wszystko jest na dobrej drodze, by przeciwko drużynie z Madrytu wystąpiło całe El Tridente.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nikt nie będzie ryzykował odnowieniem kontuzji i jeżeli Messi nie będzie w stu procentach gotowy, to na pewno Luis Enrique nie skorzysta z jego usług. Trener cieszy się, że rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, ale sam wie, że mecz z Realem nie przesądzi o mistrzostwie i powołanie Argentyńczyka nie jest sprawą nadrzędną.

Ivan Rakitic również rozpoczął treningi i jego występ przeciwko Los Blancos jest bardzo prawdopodobny, co rozwiązałoby duży problem Lucho, jakim jest obsada środka pola.

Źródło: Mundodeportivo