Era Zubizarrety warta 203 miliony

Latem 2010 roku Andoni Zubizarreta został nowym dyrektorem sportowym FC Barcelony i zastąpił wtedy Txiki Begiristaina. Na początku swojej pracy były baskijski bramkarz starał trzymać się z dala od centrum uwagi, a jego osoba na ponad trzy i pół roku była dla mediów mało znacząca. 

Obecnie zadaniem Zubiego jest znalezienie zastępcy dla Victora Valdesa, ale jak sam przyznał, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Ogólnie rzecz biorąc dyrektor sportowy nie śpieszy się ze swoimi obowiązkami. Mimo tego, trzeba przyznać, że jego praca nie jest łatwa, ponieważ w swojej karierze musiał już radzić sobie wiele razy z trudnymi problemami. Jednym z nich było wybranie następcy Pep Guardioli, którym został Tito Vilanova. Wkrótce okazało się, że jedno rozwiązanie przyniosło kolejną przeciwność. Tito musiał porzucić pracę trenera, a jego stanowisko objął Gerardo Martino. 

Wśród wszystkich spornych kwestii znalazły się też nieudane transfery Zlatan Ibrahimovica i Dmytro Chygrynskiy’ego, których Andoni musiał sprzedać za niższą cenę. Do tego dochodzi pozbycie się z klubu Erica Abidala. Jego też oskarża się o odejście Thiago Alcantary do Bayernu Monachium. 

Od początku ery Zubizarrety do klubu przyszło wielu piłkarzy, ale w obecnym w zespole gra ich ósemka- Adriano i Mascherano (2010-11 ), Alexis i Cesc (2011-12 ) ; Alexis i Alba (2012-13) i Neymar (2013-14 ). Suma wszystkich transferów szacowana jest na 203 miliony euro.

Źródło: Sport


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273