Fabrice Ondoa zagrał w meczu Kamerunu w Pucharze Narodów Afryki

Bramkarz rezerw Barcelony wystąpił od pierwszej minuty w grupowym spotkaniu z Mali, które dla obu ekip było pierwszym w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki.

Na ławce zasiadł choćby dobrze znany z francuskich boisk, doświadczony Guy N’dy Assembe. Szkoleniowiec Kamerunu, Volker Finke, potwierdził zatem, że stawia na młodego gracza Blaugrany, co wielokrotnie czynił podczas poprzednich okazji.

Mecz zakończył się remisem 1:1. W 71. minucie do siatki trafili piłkarze Mali prowadzeni przez polskiego trenera, Henryka Kasperczaka. Z rzutu wolnego z lewej strony zagrywał ex-Barcelonista, Seydou Keita, piłkę przedłużył jeden z partnerów, a akcję na dalszym słupku zamykał Sambou Yatabare. Napastnik przyjął futbolówkę i mocnym strzałem po ziemi między nogami bramkarza skierował ją do bramki.

Wyrównanie przyszło w 84. minucie. Błąd defensywy Mali wykorzystał Ambroise Oyongo. W doliczonym czasie gry Kamerun miał sporo szczęścia, bowiem Ondoę pokonał po raz drugi Yatabare, ale chwilę wcześniej znajdował się na pozycji spalonej, więc gol został słusznie nieuznany. Trzeba jednak zaznaczyć niepewną interwencję golkipera, który doprowadził do spornej sytuacji.

Pomimo tych dwóch błędów spisał się bez zarzutu, broniąc w pierwszej połowie kilka strzałów rywali. Drugi z kameruńskich piłkarzy Barcelony B, stoper Frank Bagnack, całe 90 minut spędził na ławce rezerwowych.

W drugiej potyczce tej grupy Wybrzeże Kości Słoniowej również 1:1 zremisowało z Gwineą. W kolejnych meczach, rozgrywanych 24 stycznia, WKS podejmie Mali (godzina 17 czasu polskiego), a Kamerun zagra z Gwineą (godz. 20).

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273