Katalońskie igloo w Warszawie

barca

W Warszawie temperatura poniżej zera, ale nie przeszkadza to młodym piłkarzom w zajęciach i treningach. Prawie 800 dzieci w wieku 6-12 lat trenuje w wielkim pomieszczeniu, które przypomina igloo.

Jest to jeden z czterech nadmuchiwanych namiotów znajdujących się w Warszawie. Otwarcie szkółki Barcelony w stolicy Polski spotkało się z entuzjazmem, a prasa była pod wrażeniem, gdy półtora roku temu ogłoszono, że ‘’Duma Katalonii’’ chce szkolić i uczyć futbolu polskie dzieci.

Już po otwarciu otrzymano mnóstwo zgłoszeń i przeprowadzona została selekcja. Kataloński klub pozostaje wierny swoim zasadom i w parze z piłką nożną musi iść nauka. W Warszawie przygotowania rozpoczęły się w październiku 2010 roku, a szkółka otwarta została w sierpniu 2011 roku.

FCBEscola ma swoją bazę na Miniestadi, którą dowodzi Xavi Marce. Przed otwarciem szkółki trzeba było opracować plan zajęć, biorąc pod uwagę polskie zwyczaje.

FCBEscola zapewnia zatrudnienie instruktorom. Wybór osób czuwających nad młodymi piłkarzami musi być uzasadniony, gdyż takie osoby mają wpływ na to, jak w świecie futbolu będzie kształcił się młody człowiek.

Kto wie, może wśród dzieci uczęszczających do szkółki FCBEscola w Warszawie rośnie młody Messi, który będzie kiedyś zachwycał swoją grą miliony ludzi na świecie, jak dziś Argentyńczyk? Jedno jest pewne – na brak chętnych do nauki futbolu w Warszawie nie można narzekać.

 

Źródło: Mundo Deportivo