Gerard Pique na konferencji prasowej o sprawach bieżących

Środkowy obrońca FC Barcelony, Gerard Pique, wypowiedział się na konferencji prasowej po dzisiejszym treningu na temat transferu Marca Bartry. ”Bartra jest w pełni przygotowany do gry w pierwszym zespole”, powiedział podstawowy obrońca Barcy.

Gerard mówił także o celach indywidualnych i klubowych na przyszły sezon. ”Najważniejszy jest cel, jaki obiera sobie drużyna. Ważne są indywidualne osiągnięcia, ale ważniejsze są cele grupowe.”

Obrońca Blaugrany poruszył też temat klubu i poprzedniego sezonu. „Od pierwszego roku bronienie barw tej drużyny jest wyzwaniem. To skomplikowane, ponieważ kiedy nie wygrywasz jest to źle odbierane. A jeśli wygrywasz, ludzie przyzwyczajają się do tego i nie doceniają sukcesów.(…)Ostatni rok był bardzo dobry, ale w kluczowych meczach z Chelsea i Realem zabrakło szczęścia. Ale podążając tą ścieżką wygrywa się tytuły.”

Pique wypowiedział się także na temat nadchodzącego Superpucharu Hiszpanii: ”Real jest aktualnym mistrzem i będzie chciał obronić tytuł. Szanse oceniam 50 na 50. Obie drużyny są tak samo dobre.”

Piłkarz Barcelony jest bardzo pozytywnie nastawiony do przygotowań do przyszłego sezonu. Zapytany jakie ma odczucia przed nadchodzącym sezonem odpowiedział: ”Bardzo dobre. Mam za sobą cztery sesje treningowe. Mam nadzieję że w tym sezonie nie przeszkodzą mi kontuzje. W ubiegłym sezonie dużo mnie to kosztowało. To dobry presezon, ale liczy się przede wszystkim drużyna.

Źródło:Mundo DeportivoFatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273