GranDerbowe mity zostały sprawdzone

Sędziowanie El Clasico to cholernie niewdzięczna robota. Arbitrzy powinni być z miejsca rozgrzeszani z popełnianych błędów, niefortunnych decyzji, złych ocen, które przez siedzącego w fotelu widza zauważone są na 10 powtórce z trzeciej kamery. Błędy są częścią tego sportu, stanowią nieodzowne ryzyko tej roboty. Myślę, że sędziowanie meczu Realu z Barceloną – tak aby po meczu nikt nie powiedział na temat sędziego złego słowa jest niemożliwe.

Często zastanawiam się jak rozwiązać zagadki. Jak dojść do porozumienia? Jak osiągnąć kompromis? Jak sprawić, aby ktoś powiedział “masz racje” lub aby to mnie przekonano o tym, że jestem w błędzie? Zastanówmy się i przeanalizujmy każdą trudną sytuację krok po kroku.

Sytuacja: Zachowanie Busquetsa – “nadepnięcie na głowę Pepe”
Teza – Busquets zrobił to specjalnie – czerwona kartka
Co możesz zrobić aby sprawdzić -Kibice Realu generalnie mają jeden tok myślenia, w którego rezultacie otrzymują jeden wynik – zrobił to specjalnie. Dlaczego? Bo tak. Idźmy dalej. Abstrahuje od tego, że całe zamieszanie wywołał Pepe. Sorry ale nie wierzę, że Fabregas go zaczepił. Po pierwsze to Pepe ( łatwo go sprowokować = nie ma mózgu), po drugie, gdyby Fabs go specjalnie zaczepił byłoby to zachowanie porównywalne do podrywania seryjnego pedofila przez 14 letnią dziewczynkę. Niepotrzebne kuszenie losu. Jak sprawdzić czy Busi w całym zamieszaniu specjalnie nadepnął na głowe Pepe? Idź na dyskotekę pełną ludzi, stań na środku parkietu i przewróć się nagle na plecy. Zobaczysz czy ktoś Cię nadepnie. Większość ludzi porównuje tą sytuacje do meczów podwórkowych. Jak go mógł nie zobaczyć? Czuł go, słyszał go. Z pewnością 90 tysięcy ludzi wrzeszczących, plus przepychanka. Oglądałem powtórki, Busquets nie popatrzył nawet co jest pod nim. Przepraszam kto. Więc na jakiej podstawie wniosek, że zrobił to specjalnie? Dajcie znać jak eksperyment z dyskoteką. Śmieszne jest to, że Pepe mniej zabolało nadepnięcie butem niż zetknięcie sie głową z Fabregasem od którego obaj padli jak rażeni.
Moja ocena – Trudno powiedzieć stanowczo tak, trudno powiedzieć stanowczo nie.


Sytuacja – karny na Ronaldo
Teza – Faul miał miejsce przed polem karnym
Co możesz zrobić aby sprawdzić – włączyć powtórkę.
Moja ocena – Sędzia był blisko akcji, która nie było kontrą – nie była dynamiczna, łatwiejsza do oceny. Arbiter niestety się pomylił. Oliwa sprawiedliwa – teoretycznie by się zgadzało. Praktycznie – nie widzę korzyści dla City. Nie widzę relacji, w której poszkodowanemu zostaje oddane to co zostało ukradzione. Kradzieży dokonuje inny złodziej, który nie dzieli się łupem z okradzionym w innym sklepie na innej dzielni. Błąd sędziego. Jeśli nie – to polecam kupić okulary bądź otworzyć oczy podczas oglądania powtórki.


Sytuacja – karny na Neymarze
Teza – udawał lub jeśli faul to na żółtą kartkę
Co możesz zrobić aby sprawdzić – Weź kumpla na boisko (lepiej trawiaste) i zacznijcie się ściagać. Zanim zaczniesz – bo w biegu byłoby się trudno umawiać, poproś go aby Ci lekko trącił nogę, gdy zasuwasz na pełnej szybkości. Aby zdecydować co zrobisz, gdy to się stanie dodaj do tej mieszanki wybuchowej składniki następujące, które powinny wpłynąć na Twoją podświadomość – jesteś w polu karnym, nie grasz najlepszego meczu i nie czujesz się pewnie. Dajcie znać czy się wywaliliście. I czy byłoby wam szkoda nierozsądnego przeciwnika, który daje wam los na loterii.
Moja ocena – Na żywo wydarłem się, że karny. Potem przyjacielowi – kibicowi Realu napisałem sms’a “wstyd”. Obejrzałem 20 powtórek na zwolnionym tempie. Zaskoczony jestem dwoma rzeczami – 1. Ramos nie protestował – 99% piłkarzy (a Ramos się wykłóca, że nie ma faulu, gdy piłkarz drużyny przeciwnej jest już na OIOM’ie) protestuje, gdy przewinienie jest wątpliwe. Ramos pokornie zszedł do szatni. 2. Znakomita większość ekspertów, dziennikarzy twierdzi, że był karny. Jeśli sędzia dyktuje karnego w takiej sytuacji – czyli Ramos nie był zainteresowany piłką, przewraca gościa wychodzącego na sam na sam. To co ma zrobić arbiter. Dać żółtą kartkę? Wybaczcie.


Sytuacja – doszukiwanie się karnego po ręce nabitej po uderzeniu z wolnego
Teza – zagranie ręką
Co możesz zrobić – Weź ze szkoły albo osiedla kumpla, który bije wolne najmocniej na dzielni i poproś go aby wykonał serie uderzeń, a Ty będziesz stał w murze. Jakby miał problemy z trafieniem w Ciebie to weź kolegów i stańcie w kilkuosobowym murze. Gdy wreszcie zanim nabije Ci 10 siniaków i będziesz bliski płaczu trafi Ci w rękę, która chronisz twarz daj znać co pomyślałbyś o decyzji sędziego, gdyby ten po Twojej heroicznej obronie bramki własnym ciałem podyktował karnego dla drużyny przeciwnej.
Moja ocena – Nie bądźmy śmieszni. Karnego nie ma prawa być.


Sytuacja – karny na Inieście
Teza – Nie było faulu
Co możesz zrobić: gierka 2 na 1. Wypuść sobie piłkę przed rywali i zorganizuj to tak aby jeden stał biernie a drugi wpakował się w Twoje nogi podczas gdy piłka jest metr dalej. Miałbyś jakieś wątpliwości co do faulu?
Moja ocena - Alonso zachował się jak młodzian. Nierozważne, nieodpowiedzialne zachowanie. Iniesta po prostu został wzięty w kleszcze. Sędzia mógł podjąć jedną decyzję.


Sytuacja – Dani Alves nie dostaje kartki za faul na Ronaldo
Teza – sędzia pomaga Barcelonie dyktując karnego zamiast wolnego… i do tego ma czelność nie dawać kartki.
Co możesz zrobić – poczekać 20 minut i zobaczyć, że za faul na Inieście w polu karnym Xabi Alonso też nie dostaje kartki. Dostaje ją zaraz przed wznowieniem gry, gdy po raz dziesiąty mówi sędziemu co sądzi o jego wiedzy odnośnie przepisów sugerując dodatkowe zasilenie konta z anonimowego konta z Katalonii.
Moja ocena – Nie spinajmy się. Sędziowie są w różny sposób konsekwentni. Warto dać szanse sobie – na zauważenie pewnych prawidłowości oceny arbitra i sędziemu na wykazanie się ową konsekwencją.


Sytuacja – Konferencja prasowa
Teza – Jesteśmy najlepsi na świecie. Sędziowie pomagają Barcelonie, aby utrzymać ich w wyścigu o mistrza
Co możesz zrobić – Popatrzyć w karty historii. W poprzednich latach Barcelona wielokrotnie była karcona przez sędziów w Gran Derby. Teraz sędzia był bliski bilansu na 0 jeśli chodzi o straty i zyski Barcelony. Patrząc na to w kontekście tendencji rzeczywiście, sędziowie stając się bezstronni bardziej przesunęli się w kierunku Katalończyków.
Moja ocena – Mecz nieziemsko trudny do oceny. Wiele stykowych sytuacji. Karny Neymara na żywo wyglądał bardzo wiarygodnie. Sędzia widział tą sytuacje z 40 metrów. Liniowy z 30. Miał 2 sekundy na podjęcie decyzji. My dyskutujemy od kilku dni.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273