Guardiola: “Pedro był, jest i będzie bardzo, bardzo ważny dla nas jeszcze przez długi czas”

Pep Guardiola wziął wczoraj po meczu z Racingiem Santander udział w jednej z najkrótszych konferencji prasowych sezonu. Technik był bardzo zadowolony z trzech punktów zdobytych w ligowym pojedynku, które pozwalają Barcelonie zmniejszyć stratę do Realu Madryt do dziesięciu punktów. “Może się wydawać, że nie był to trudny mecz. Zrobiliśmy co mogliśmy, przeciwko drużynie z dziesięcioma obrońcami i tylko jednym napastnikiem.”, zauważył.

Pep został zapytany o ocenę postawy Pedro podczas meczu:  “On dobrze walczył. To gracz, który tworzy przestrzeń dla innych zawodników. Pedro to zawodnik, który był, jest i będzie bardzo, bardzo ważny dla nas jeszcze przez długi czas.”

Guardiola wyjaśnił również dlaczego przyjął taktykę 3-4-3. Trener stwierdził: „tracąc do lidera tabeli trzynaście punktów nie możemy spekulować, musimy szukać zwycięstwa od początku. Trener pochwalił również, że Busquets zagrał bardzo dobry mecz.

Dziennikarz z Santander zapytał Guardiolę czego życzyłby sobie, jeżeli chodzi o piątkowe losowanie do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. “Aby dostać się do Monachium, musimy stawić czoła najlepszym drużynom, niektóre już poległy, jak dwie ekipy z Manchesteru. Szybko raczej nie chcielibyśmy spotkać się z Milanem,  ponieważ graliśmy przeciwko nim w tym roku, lepiej grać z nimi później”, zauważył.

Źródło: mundodeportivo.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273