Guardiola: “Przed nami chwila prawdy”

Szkoleniowiec FC Barcelony wypowiedział się na konferencji prasowej po wylosowaniu par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Pep Guardiola zapowiedział, że właśnie teraz dla jego drużyny zaczyna się prawdziwy sprawdzian we wszystkich rozgrywkach: Lidze Mistrzów, La Lidze i Copa del Rey. Stwierdził, że od teraz Barca nie może pozwolić sobie na absolutnie żadne potknięcie.

Losowanie ćwierćfinałowych par Ligi Mistrzów zostało wykonane, finał Pucharu Króla zbliża się wielkimi krokami, a na zmianę sytuacji w lidze pozostało już niezbyt wiele weekendów. Jak stwierdził Josep Guardiola  “Przed nami chwila prawdy … Od teraz nie ma odwrotu, jeśli zdarzy nam się jakakolwiek porażka. Zespół musi być w jeszcze lepszej formie niż kiedykolwiek.”, powiedział w bezpośrednim nawiązaniu do czekającej jego podopiecznych sobotniej wizyty na Sánchez Pizjuán.

Mówił również o wymagających przeciwnikach, którzy czekają na ich drodze: “Mamy Milan, jeden z największych zespołów w historii Europy, który ma fantastycznych graczy. To będzie bardzo trudne, żeby zremisować w pierwszym meczu.” Niewątpliwie korzystne jest, że rewanżowy mecz przeciwko drużynie AC Milan odbędzie się na Camp Nou. Pep dodał ponadto: “Jesteśmy liderami w Europie, aby być mistrzami jeszcze raz, musimy pokonać najlepszych. ”

Guardiola wezwał również wszystkich do wsparcia Blaugrany na Camp Nou. “Potrzebujemy pomocy, szczególnie w meczach rewanżowych. To będą strasznie trudne pojedynki. Milan to silny zespół, w każdym sensie. Ludzie muszą naładować swoje baterie, ponieważ naprawdę muszą przyjść i nas wspierać”.

Źródło: fcbarcelona.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273