Guardiola: “Tito zostaje, ponieważ czuje się silny”

Josep Guardiola na wczorajszej konferencji prasowej podkreślił odwagę Tito Vilanovy do przejęcia pierwszego zespołu w następnym sezonie. Pep nie chciał rozmawiać za dużo o sprawach dotyczących przyszłości Barcelony bo nie czuje, że jest odpowiednią osobą to robić. Powiedział, że Tito Vilanova, jego następca „Zostaje, bo czuje się silny. To przykład, jaki jest odważny”. Zapytany o relacje między nim a jego asystentem powiedział: „Na obecnym etapie nie muszę się usprawiedliwiać  na temat moich związków z Tito”. Trener dodał: „Proszę dajcie naszym relacjom być takimi, jakie chcemy, żeby były, a nie takimi, jakie chcieli by wszyscy”.

Guardiola mówił również o niektórych zawodnikach. Wspomniał o Villi: „Gracz rozwija się dobrze. Ale lekarze są w lepszej sytuacji niż ja, aby porozmawiać o tym, czy jest już w stanie grać”. Co do Alexisa, chyba że wynikną jakieś nieprzewidziane komplikacje, będzie on w stanie zagrać w finale Pucharu Króla. Na konferencji padł również temat kontuzji kapitana drużyny, Carlesa Puyola. Szkoleniowiec stwierdził, że nie ma wątpliwości, że Puyol wróci do swojej formy w następnym sezonie. Pep dodał: „Wyzdrowiał wspaniale ze swojej ostatniej kontuzji i zrobił niesamowite rzeczy dla nas w tym sezonie . Carles jest do tego zdolny, jeśli będzie chciał grać.”

Ponadto, chociaż ani Barca, ani Betis nie mają wiele do stracenia w ten weekend, upierał się, że oba kluby będą chętne, aby godnie zakończyć ten sezon ligowy. Szkoleniowiec Barcelony ocenił: “Betis jest zespołem wymagającym, mogą narobić szkód jeśli przeciwnik nie jest w najlepszej formie”. Pep stwierdził również, że jutrzejszy mecz będzie dobrym przygotowaniem przed czekającym drużynę finałem Pucharu Króla.

Po starciu z Betisem Barca będzie miała całe piętnaście dni, aby przygotować się do pojedynku z Athletic Bilbao. Finał Copa del Rey odbędzie się 25 maja na Vicente Calderón. Guardiola zaprzeczył plotkom, że zespół będzie grał jakieś mecze towarzyskie w międzyczasie. Zamiast tego skoncentruje się na treningach, które będą musiały zostać dostosowane do niezwykle długiego okresu przygotowania. Na koniec dodał “najważniejszym wyzwaniem dla nas teraz ma być dotrwanie do finału w najwyższej formie”.

 

Źródło: fcbarcelona.com