Guardiola: W przyszłym roku wrócę na ławkę trenerską

guardiola

Po raz pierwszy od 25 maja zeszłego roku, Pep Guardiola rozmawiał z mediami. Nie tylko kibice FC Barcelony, ale wszyscy sympatycy piłki nożnej zastanawiali się, jaką drużynę będzie trenował w najbliższym czasie były szkoleniowiec katalońskiego klubu. Odpowiedź możemy poznać już niedługo. – W przyszłym roku na pewno zasiądę na ławce trenerskiej – zapewnił Pep. Którą drużynę poprowadzi Guardiola? –Nie podjąłem jeszcze decyzji.

- Wrócę do trenowania, bo jestem młody, mam 41 lat. Każdy podejmuje pewne decyzje, gdy uważa je za słuszne – powiedział Pep. Były trener „Dumy Katalonii” wypowiedział się także o tym, jak postrzega on futbol w Nowym Jorku – Tutaj piłkę nożną ogląda się w inny sposób niż pracując w zawodzie, można czerpać przyjemność z podziwiania wybitnych piłkarzy.

Guardiolę łączono z tak wielkimi drużynami jak Bayern czy reprezentacją Brazylii. Pep uciął spekulacje, które sugerowały, że mógłby trenować bawarski klub: - Bayern ma wspaniałego trenera, Juppa Heynckesa i mówienie o nim lub o innej drużynie, która ma trenera byłoby nietaktem - A co z reprezentacją Canarinhos? – Zawsze uważałem, że drużyny narodowe powinny być trenowane przez szkoleniowca ze swojego kraju, ponieważ do takiego trenera ma się większy sentyment. Co więcej, Brazylia ma świetnych szkoleniowców, dobrym przykładem jest Scolari. Jednak mimo to zaszczytem jest dla mnie fakt, że Brazylijczycy myślą o mnie jako o dobrym trenerze.

Na koniec Pep wypowiedział się na temat „Blaugrany” i wspaniałych latach, jakie spędził w tym klubie – Oglądać tych piłkarzy to sama przyjemność. Spotkało mnie wielkie szczęście, że mogłem kilka lat pracować w tej drużynie. Nie zostawiłem spalonej ziemi, najlepszy prezent, jaki gracze mogą mi podarować to gra równie dobra lub jeszcze lepsza. Ten klub cały czas jest szanowany i podziwiany na całym świecie.

 

Źródło: MundoDeportivo