Inter prowadzi w wyścigu o Alvesa

5396fa08afa46

Dani Alves jest coraz bliżej poznania swojej przyszłości… a przynajmniej bliżej poznania planów Luisa Enrique co do jego osoby. Brazylijski obrońca już we wtorek wraca do treningów z Barcą.

Przewiduje się, iż zawodnik grający jak dotąd z numerem 22 nie jest uwzględniany w planach nowego menadżera. Wiadome jest również, że Alves nie będzie specjalnie protestować, zakładając że Barca znajdzie klub skłonny zapłacić 6mln euro za Brazylijczyka.

Jednym z klubów zainteresowanych Alvesem jest Inter. Jednak problem leży w tym, że Alves preferowałby bardziej Premier League aniżeli Serie A. Jednakże klub z Mediolanu mógłby zapewnić zawodnikowi co najmniej 2-3 sezony gry na bardzo wysokim poziomie.

Patrząc oczami klubu problem leży w sprzedaży zawodnika za jak najwyższą cenę, któremu został jedynie rok kontraktu. Dodatkowy problem stwarza to, że Alves nie należy do grona najmłodszych graczy. Nie można więc wykluczać podobnego rozwiązania problemu, jak miało to miejsce z Davidem Villą.

Opcja Liverpool

The Reds również monitorowali sytuację Daniego Alvesa. Faktem jest, że klub z Anfield nawet rozmawiał z przedstawicielami Barcelony na jego temat przy okazji transferu Luisa Suareza. Jednak biorąc pod uwagę, że Javier Manquillo z Atletico Madryt ma zamiar dołączyć do Liverpoolu oraz to, że Brendan Rodgers ma także Glena Johnsona, Jona Flanagana oraz Martina Kelly’ego, który może grać z prawej strony obrony, praktycznie wyklucza możliwość transferu Daniego.