Juvenil A pokonuje Ajax

2013-11-27_Ajax_U19-Barcelona_U19_317_1_.v1385585846

Juvenil A rozbił Ajax Amsterdam aż 4:0 i z dorobkiem 13. punktów prowadzi w grupie H.

Już w 2. minucie spotkania piłkę do siatki Ajaxu wpakował Moha. Holendrzy mieli kilka klarownych okazji na zdobycie bramki, lecz zawsze na posterunku stał bramkarz Juvenilu A, Jose Aurelio Suarez.

Duma Katalonii od początku meczu panowała na boisku i w 26. minucie Enguene zdobył drugą bramkę dla Barcelony. Zawodnicy Ajaxu starali się zdobyć bramkę kontaktową tuż przed przerwą, ale wspaniałą interwencją popisał się bramkarz Barcy.

Strzelec pierwszego gola, Moha, zaliczył dwie asysty, dzięki którym Munir (69. minuta) oraz Rolon (83. minuta) zdobyli bramki. Juvenil A zapewnił sobie awans do 1/8 finału Ligi Młodych UEFA, który odbędzie się w lutym 2014 roku.

Na meczu obecny był wiceprezydent Klubu, Jordi Cardoner, oraz Narcís Julia i Pere Gratacós.

Ajax: Mous, Lartey Sanniez (Andeson, 81. minuta), Van Bruggen, Mirani, Owusu, El Ghazi (Becker, 75. minuta), Riedewald, El Mahdiaoui, Vissers, Kishna i Acolatse (Menig, 66. minuta)

Juvenil A: José Aurelio Suárez, Godswill, Riera, Quintillà, Enguene (Ortega, 77. minuta), Huertas, Rolón, Juanma, Godoy (Munir, 68. minuta), Ros i Moha

Sędzia: Sergejus Slyva (Litwa)

Źródło: FCBarcelona.cat