Katalońskie opowieści: Recepta na karniaki

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Cristiano Ronaldo tak wiele rzutów karnych zamienia na gole? To nie jest kwestia szczęścia, ani wprawy (złośliwi by tu polemizowali), ani też nadprzyrodzonych umiejętności. To wszystko za sprawą ciężkiej, żmudnej i przede wszystkim – systematycznej pracy! Zawsze i wszędzie. Dosłownie.

Portugalczyk jak mało kto potrafi wykonywać przysłowiowe jedenastki. Jak już zostało przypomniane – jest to głównie efekt regularnej pracy, wszędzie i w każdych warunkach. Nie można sobie pozwolić na chwilę oddechu, szczególnie w czasach, kiedy sędziowie dyktują tych karnych aż nadto! Dlatego Cristiano postanowił wziąć się za siebie już na samym początku obecnego sezonu.

Zatem na czym ta systematyczność polega? Cristiano Ronaldo, na przykład, bardzo lubi gotować. Szczególnie dla swojego Partnera życiowego (tak, dla tego którego ukrywa przed Iriną). Kiedy piłkarz stoi przy garach i je myje, to wtedy zapala mu się czerwona lampka – oho, trzeba poćwiczyć karne! Wtedy znajduje najbliżej od niego położony obiekt i kopie go w punkt oddalony o, na oko, 11 metrów. W ten oto sposób pobliski śmietniczek, z zawartością obierków po ziemniakach, ląduje idealnie na głowie Partnera Cristiano.

Oczywiście, jak zdążyliście zauważyć, jest to związane z pewnym poświęceniem. W tym wypadku ucierpiał Kochanek Portugalczyka, ale w innych sytuacja była równie dramatyczna. Warto wspomnieć o rozbitym lustrze przez tusz do rzęs, czy też o bucie sportowym, który wylądował na nosie Pepe. Takich akcji było jeszcze sporo, jednak na marne będzie moje wymienianie. Skoro Cristiano tak perfekcyjnie wykonuje strzały z “wapna”, to wyobraźcie sobie ile on musiał przeżyć prób z życia codziennego.

Nie ma efektów bez wyrzeczeń! Teraz już wiecie dlaczego Cristiano Ronaldo zawsze dobrze trafia do siatki z 11. metrów. Należy kopać co popadnie!

 

Katalońskie opowieści to seria fikcyjnych opowiadań publikowanych co wtorek na łamach BlogFcb.com, które zupełnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i są jedynie wymysłem autora.