Kolejne ważne spotkanie, czyli zapowiedź AD Alcorcon-Barcelona B

Zeszłotygodniowy mecz z Racingiem Santander nie można zaliczyć do udanych, ponieważ Barcelona B zdobyła przed własną publiką tylko jeden punkt, remisując 1:1 z Verdiblancos. W 30 kolejce piłkarze trenowani przez Jordiego Vinyalsa będą musieli zmierzyć się z Alcorcon, czyli drużyną zajmującą obecnie 15 miejsce w tabeli.

-Spodziewamy się fizycznej gry przeciwnika – powiedział na konferencji trener rezerw Barcy.

Jak donosi klub, do zdrowia po kontuzji powrócił już Macky, a na liście powołanych znaleźli się także Patric i Maxi Rolon. Cała kadra na mecz wygląda następująco: A. Ortola, J. Suarez, Campins, Grimaldo, Patric, Adama, Samper, Munir, Dongou, Macky, Babunski, J. Camara Gumbau, Maxi Rolon, Sandro, D. Diagne, S. Juste i Halilovic.

Decyzją trenera poza nią znaleźli się: Pol Calvet, John Roman, Bicho, Lucas i R. Costa. W spotkaniu nie wystąpi również Edgar Ié, który pauzuje z powodu zawieszenia oraz bramkarz Ondoa. Na liście kontuzjowanych natomiast widnieje nadal nazwisko Kaptoum.

-Jesteśmy pewni, że gra będzie na styku. Poprawiliśmy grę w obronie i jestem pewien, że idziemy w dobrym kierunku oraz, że możemy kończyć spotkania z czystym kontem – powiedział Vinyals o grze defensywnej drużyny.

Coach na konferencji zaznaczył też, że wszyscy zdają sobie sprawę z obecnej sytuacji, lecz nie odbija się to na atmosferze, gdyż morale są bardzo dobre, a zawodnicy są skupieni na wygrywaniu.

Dobrym prognostykiem dla rezerw Blaugrany może być słaba postawa rywala w ostatnich spotkaniach. Otóż Alcorcon w ostatnich pięciu grach wygrał tylko raz, a aż 3 razy zremisował. Miejmy nadzieję, że Barca w końcu odbije się od dna ligowej tabeli dzięki kompletowi punktów.