Koncert Hiszpanów pod dowództwem Thiago

Zgodnie z planem młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii pokonując wczoraj w finale 4:2 Włochy została mistrzem Europy do lat 21.  Przeciwnicy, podobnie jak ich starsi koledzy z kadry seniorskiej zostali pokonani przez fantastycznie prezentujących się pod względem technicznym graczy La Roja. Liderem mistrzów Europy został namaszczony Thiago Alcantara, który w pierwszej połowie zagrał koncertowo zaliczając w tej części meczu 3 gole. Piłkarze z półwyspu Iberyjskiego stają się kolejną złotą generacją, którą stać na godne zastąpienie i powtórzenie sukcesów graczy reprezentacji Del Bosque. Thiago, Isco, Koke, De Gea, Morata, Muniain, Montoya, Tello, Bartra to jedni z wielu graczy mogących osiągnąć najwyższy poziom w piłce seniorskiej.

Co ciekawe mistrzowie Europy wygrywając w finale z Włochami 4:2, stracili dopiero w ostatnim meczu rozgrywek pierwsze dwa gole w turnieju. Może to świadczyć i dobitnie uświadomić nam jak wielką i niezaprzeczalną przewagę mieli oni nad swoimi rywalami. Mecz przez wszystkich obserwatorów został określony jako “finalssimo” czyli wielki finał. Spotkanie stało na niezwykle wysokim poziomie. Hiszpanie zaprezentowali fantastyczną tiki – takę, natomiast Włosi ani na moment nie przestawali naciskać na najlepszą drużynę Europy. Kluczowymi trybikami w maszynce Hiszpanów zostali określeni Thiago oraz Isco, którzy wzorcowo rozdzielali piłki do Moraty oraz Tello.

Już w 6 minucie spotkania swój popis zaprezentował Thiago wyprowadzając Hiszpanów na prowadzenie. Gdy wydawało się, że tym szybkim i zdecydowanym ciosem La Roja ustaliła przebieg meczu, Włosi pokazali, że są groźni niezależnie od kategorii wiekowej. Ledwie 4 minuty później wyrównał snajper Genui – Ciro Inmobile. Niespodziewane wyrównanie obudziło Hiszpanów, którzy zdali sobie sprawę, że mecz nie musi być tak łatwy jakim się wydawał po strzeleniu gola na 1:0.  W kolejnym fragmencie meczu popis swoich umiejętności zaprezentowali bramkarze, którzy prześcigali się w spektakularnych paradach, chroniąc swój zespół przed utratą gola i koniecznością gonienia wyniku w najważniejszym meczu turnieju. Młodzi Hiszpanie w kolejnych minutach przejęli środek pola, Isco oraz Thiago byli dyrygentami orkiestry, która po drobnym zgrzycie wracała do prezentacji swoich najlepszych melodii. Po asyście Koke, który zgrał piłkę klatką piersiową, po raz drugi trafił Thiago. Włosi po raz kolejny otrzymali cios. 7 minut po golu na 2:1,  w 38 minucie spotkania Tello został sfaulowany w polu karnym. Do jedenastki podszedł Thiag0. Umieszczając piłkę w siatce w niespełna połowę skompletował hat-tricka. Włosi zostali pozbawieni złudzeń.

Początek drugiej połowy był próbą przejęcia inicjatywy przez młodych Włochów. Hiszpanie zaczęli cofnięci. Spokojnie kontrolując  ofensywne poczynania przeciwnika.  Po drobnym przestoju La Roja wzięła sprawy ponownie w swoje ręce, tworząc zagrożenie pod bramką Itali, które szybko dało rezultat w postaci karnego, do którego tym razem podszedł Isco rozpoczynając w 68 minucie fiestę. Na 10 minut przed końcem dla Azzuri trafił Borini ustalając wynik na 4:2.

Ostatni gwizdek sędziego potwierdził światu ciągłą, bezsprzeczną dominację Hiszpanów, którzy są mistrzami zarówno w piłce seniorskiej jak i tej w wydaniu juniorów. Vamos La Roja!

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273