Konferencja Luisa Enrique przed kolejną odsłoną derbów Barcelony

Najlepszy szkoleniowiec 2015 roku wziął udział we wczorajszej konferencji prasowej przed rozpoczęciem dzisiejszego pojedynku z Espanyolem w ramach Copa del Rey.

“Naszym celem jest awans do kolejnej rundy Pucharu Króla” – wyznał Luis Enrique.

Trener Blaugrany zapowiedział rotacje w dzisiejszym meczu, będącym ostatnim z tryptyku styczniowych derbów Barcelony. Asturyjczyk przewiduje kilka zmian w porównaniu z dwiema ostatnimi jedenastkami, jakie desygnował do gry w poprzednich potyczkach.

“To kolejne derby, jednak zagramy w nich z takim samym nastawieniem, jak w poprzednich starciach z Espanyolem” – powiedział na samym początku 46-latek.

“Nic wyjątkowego, czego nie oglądaliśmy na boisku, nie wydarzyło się w tunelu na Camp Nou” – zdradził Hiszpan.

“Przed nami bardzo wymagający i męczący kalendarz, stąd cały czas zastanawiam się nad tym, ile minut rozegra poszczególny zawodnik”

“Odpoczynek dla Pique? Na pewno nie z powodu psychicznego zaangażowania w derby miasta. Jeśli nie zagra, to ze względu na fizyczne aspekty i rotacje w składzie” – wyjaśnił asturyjski trener.

Nie brakowało oczywiście pytań związanych z poniedziałkową galą FIFA. Pojawiły się przy tym temacie, rzecz jasna, zapytania o tegoroczną decyzję głosujących, Leo Messiego oraz ocenę wyboru Lucho na najlepszego szkoleniowca roku 2015.

“Jestem dumny z trofeów, zarówno ze Złotej Piłki dla Leo, jak i uznanie mnie najlepszym trenerem roku. Chciałbym podziękować każdemu, kto oddał na mnie głos” – powiedział laureat nagrody dla najlepszego szkoleniowca ostatnich dwunastu miesięcy.

“Myślę, że mało kto spodziewał się innego zwycięzcy plebiscytu Złotej Piłki. Cieszę się razem z Leo z tej nagrody oraz z trzeciego miejsca Neymara, który z każdą taką ceremonią znaczy coraz więcej”

“Messi ciągle prowadzi nasz zespół do największych sukcesów i myślę, że jest w stanie zdobyć jeszcze nie jedną Złotą Piłkę” – dodał Asturyjczyk.

Następnie Hiszpan odniósł się do trwającego okna transferowego, najbliższych celów klubu oraz do postaci Marca Bartry, o którego został zapytany.

“Uważam, że Marc ciągle się rozwija i nadal jest w tanie wiele się nauczyć. W tym momencie mamy w kadrze kilku zawodników, potrafiących świetnie grać na pozycji stopera i Bartra jest jednym z elementów rotacji składem. Nie gra dużo i ma prawo nie być zadowolonym. Nie rozmawiałem z nim o tym jeszcze, jednak wiem, że to niezwykle trudna sytuacja dla niego” – wyznał trener Barcy.

“Jeśli chciałbym wzmocnić moją drużynę podczas tego okienka transferowego, szukałbym wzmocnień w linii ataku” - zakończył.

Źródło: Weloba.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273