Konferencja Suareza w 10 zwrotach

luis-suarez-his-presentation-1408450296287

Entuzjazm. Bardzo wiele entuzjazmu. To właśnie entuzjazm dało się wyczuć najbardziej, na pierwszej oficjalnej konferencji prasowej Luisa Suareza, jako zawodnika Barcelony… ale było także wiele ostrożności, którą dało się bez problemu wyczuć, szczególnie przy omawianiu sankcji nałożonej przez FIFA, związanej z ugryzieniem Chielliniego.

1. Transfer

“Gdy oglądałem grę Barcelony, marzyłem, aby pewnego dnia zagrać w tej koszulce. Nie sądziłem, że kiedykolwiek będę miał taką możliwość. Gdy nadarzyła się taka okazja, nie zastanawiałem się dwa razy. To coś, o czym marzyłem odkąd byłem małych chłopcem.”

2. Kara od FIFA

“Muszę ją zaakceptować. Wiem, że zrobiłem źle. To był trudny czas. Pracuję z profesjonalistami i nie dopuszczę, aby to już nigdy się nie powtórzyło.”

3. Wybaczenie

“Ta kara to był wielki cios. Ale gdy byłem w domu, z żoną i dziećmi, miałem okazję przemyśleć to wszystko i powiedzieć “przepraszam”. Do Chielliniego, do fanów. Teraz chcę myśleć tylko o przyszłości.”

4. Gran Derbi

“Mam dwa miesiące, aby dostać się do kadry na mecz z Realem Madryt. Chcę być w najlepszej możliwej formie. Jedyne co w tej chwili mogę zrobić, to ciężko pracować.”

5. Real Madryt

“To prawda, że było jeszcze kilka innych klubów zainteresowanych podpisaniem ze mną kontraktu, ale gdy tylko zgłosiła się Barcelona, zapomniałem o wszystkim innym i nie zastanawiałem się dwa razy.”

6. Messi – Neymar

“Jakość Leo jest spektakularna, natomiast umiejętności Neymara są naprawdę godne podziwu. W poniedziałek, podczas pucharu Gampera, oglądanie ich gry sprawiało, że chciało się wstać i zacząć klaskać. Przyszedłem tutaj do pracy i jeśli wykażemy się pokorą oraz poświęceniem, wygramy wszystkie możliwe tytuły.”

7. Pozycja na boisku

“Jestem gotowy do gry na każdej pozycji. W Liverpoolu, grałem po prawej i po lewej stronie, bo pozycja 9-tki była zarezerwowana dla Sturridge’a.

8. Gole

“Nie mogę obiecać ilości goli jakie uda mi się strzelić. Podczas ostatniego sezonu, w Liverpoolu, strzelałem 31 razy. Wszyscy lubimy strzelać bramki, ale najważniejszy jest końcowy sukces drużyny.”

9. Cules

“Wiele razy byłem na Camp Nou. Oglądałem Barcelonę gdy wygrywała 5-0 z Realem, czy 4-1 z Arsenalem. Uwielbiałem przyjeżdżać tutaj jako widz, ale bycie jej piłkarzem to spełnienie marzeń.”

10. Szatnia

“W szatni mamy świetną atmosferę. Wszystko czego doświadczyłem przez ostatnie dni było wspaniałe. Wszyscy traktowali mnie dobrze, także Luis Enrique, ale nie jeszcze z nim nie rozmawiałem.”

Źródło: Sport