Kto na obronę?

Sprowadzenie Thiago Silvy z Milanu z dnia na dzień staje się coraz bardziej niemożliwe. Do gry włączyło się PSG co spowodowało, że Brazylijczyk raczej na pewno nie zasili w tym roku Barcelony.

Kataloński Sport szuka wariantów dla piłkarza Milanu. Jako najlepszego kandydata typują Davida Luiza z Chelsea. Barca interesowała się nim jeszcze podczas jego gry w Benfice. Wtedy jednak Brazylijczyk zdecydował się przenieść do Londynu. Teraz jednak sytuacja wygląda inaczej. Luiz Ma problemy z przebiciem się do pierwszej jedenastki, bowiem Terry i Cahil są nie do ruszenia. Stoper nie tylko wyglądem przypomina Puyola. Tak samo jak Hiszpan potrafi strzelić bramkę w bardzo ważnym momencie.

Kolejnym kandydatem jest N’Koulou. Obrońca Marsylii ma za sobą bardzo poprawny  sezon czego nie można powiedzieć o reszcie jego ekipy, która zawiodła na całej linii. Za czarnoskórym stoperem przemawia także cena. Jego sprowadzenie byłoby dużo tańsze niż Davida Luiza, za którego Chelsea chciałaby odzyskać choć część pieniędzy, które na niego wydała (30 mln).

Hiszpanie uwzględniają także Dede jako potencjalnego obrońcę Barcelony. O tego jednak ubiega się już bardzo AC Milan, który stracił już Nestę, a na najlepszej drodze do pożegnania się z San Siro jest też wymieniony wyżej Silva.

 

[źródło: sport.es]