Leo vs. Cristiano: zacięta walka o Pichichi

Leo Messi i Cristiano Ronaldo strzelili już w tym sezonie w samej lidze łącznie 70 bramek (po 35 każdy z nich). Rekord ustawiony w zeszłym roku przez Portugalczyka (40 bramek) wydaje się być mocno zagrożony.

W sobotę Messi strzelił 35. bramkę, otwierającą wynik w meczu przeciwko RCD Mallorca. Na początku bramkę zaliczono Alexisowi, jednak jak pokazały powtórki Chilijczyk piłki nie dotknął i ostatecznie gola przyznano Argentyńczykowi.

Cristiano Ronaldo natomiast z Realem Sociedad potrzebował hat-tricka, by wyjść na czoło w walce o Pichichi. Strzelił dwie bramki i tym samym ponownie zrównał się z Messim.

Mówimy jednak o najlepszych strzelcach w ostatnich latach. Messi, na przykład w ostatnich trzech sezonach, strzelał za każdym razem powyżej 30 bramek.

W zeszłym roku zdobył 31 trafień (4 z karnych) i stracił 9 “oczek” do napastnika Realu Madryt. Ronaldo pokonywał bramkarzy 40-krotnie, ale aż osiem z nich padło z “jedenastek”.

Walka o Trofeo Pichichi jest niezwykle pasjonująca od samego początku sezonu. Czy zwycięzcą okaże się Leo? Oby, bo zasługuje na nią w tym sezonie, jak nikt inny.

[Źródło: Sport]

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273