Letni nabór do redakcji BlogFCB.com oraz Barça Flash!

Wakacje i okres między sezonami to tzw. sezon ogórkowy. Mało dzieje się w klubach piłkarskich, które dopiero rozpoczynają przygotowania do nowej kampanii. Stwierdziliśmy, że to też doskonała pora, by przeprowadzić nabór. Dajemy Wam szansę znalezienia się po drugiej stronie maszyny piszącej. Kto wie, być może będzie to początek długiej i owocnej kariery dziennikarskiej. To nie tylko fajnie brzmi, ale może być ciekawą przygodą. I to z jakim zespołem!

BlogFCB.com to doskonałe miejsce dla publicystów/felietonistów. Doskonale wiemy, że nie brakuje wśród Was osób, które są pochłonięte piłką nożną w wydaniu hiszpańskim czy katalońskim. Istnieją również tacy, którzy potrafią wyrazić własne zdanie, a dodatkowo umiejętnie je wybronić. Takich osób – łączących wszystkie cechy – właśnie potrzebujemy na Blogu. A jeśli martwicie się, że nie będziecie wiedzieć, jak ubrać swoje myśli w słowa – my Wam pomożemy. Nie znamy się na spawaniu ani na nigeryjskim rolnictwie, ale na niektórych sprawach znamy się znacznie lepiej.

Chętnie przyjmiemy również newsmanów, którym (na razie) daleko do wyrażania własnych opinii i pisania dłuższych tekstów, ale znających na dobrym poziomie język angielski lub hiszpański. Jest to bardzo dobra opcja dla (jeszcze) bojaźliwych i niewierzących w swoje umiejętności redaktorów.

Potrzebujemy także grafików, którzy wspomogą w tworzeniu Bloga oraz magazynu Barça Flash. Kogoś, kto nie boi się nowych wyzwań, chce udoskonalić swój warsztat oraz posiada nienaganny gust estetyczny. Ponadto wymagalibyśmy dobrej znajomości takich programów jak Adobe Indesign 6 [obowiązkowo] oraz Adobe Photoshop [mile widziane]. Zakładając, że wielu zainteresowanych zna się na duplikowaniu warstw i używaniu gradientów w popularnym „PSie”, jesteśmy w stanie wyuczyć ochotnika/ów używania InDesign’u. Ponadto, co jest tutaj cechą tak samo ważną, jak wyżej wymienione, wymagamy od kandydatów sporego poświęcenia się projektowi. Bez tego – ani rusz. Co w zamian? Szukamy pasjonatów, dla których samo tworzenie magazynu sprawiałoby satysfakcję i poczucie prestiżu, choć jeśli zgłosiłaby się do nas bardzo utalentowana osoba wyceniająca swój wolny czas, bylibyśmy w stanie wypłacać drobne wynagrodzenie. Stawka do ustalenia – w zależności od wykonanych stron.

Również sam magazyn jest otwarty na dołączenie nowych redaktorów, którzy pragną współtworzyć to dzieło. Flash z każdym numerem się rozwija i oferuje swoim czytelnikom coraz więcej – od wywiadów ze znanymi postaciami związanymi z Barceloną i nie tylko, poprzez artykuły publicystyczne, aż po wiele katalońskich ciekawostek. W skrócie, każdy znajdzie coś dla siebie – coś, co będzie w stanie przedstawić czytelnikowi.

Dlaczego warto tworzyć magazyn Barça Flash (link)? Nie ma w Polsce innego takiego miesięcznika, który opiewałby na tyle stron, z taką obróbką graficzną i z tak wieloma tekstami o Barcelonie. Mamy spore, jak na nasz wiek, doświadczenie w tworzeniu magazynów internetowych, gdyż pierwszy numer (jeszcze wtedy tygodnik i pod banderą innego serwisu) powstał we wrześniu 2008 roku. Od kwietnia zeszłego roku współpracujemy z redakcją TVP Sport, co jest dla nas ogromną nobilitacją, oraz serwisem FCBarca.com. Dostaliśmy ponadto pozytywne referencje od Tomasza Smokowskiego (Canal+Sport), Krzysztofa Stanowskiego (Weszło) oraz Tomasza Ćwiąkały (również Weszło), co – naturalnie – motywuje nas do dalszej pracy nad Barça Flash. Ty też możesz być częścią naszej załogi.

 

Jesteśmy także otwarci na inne możliwości współpracy.

W redakcji nie poznacie może dziennikarskich sław, ale możecie być pewni, że spotka Was grono wspaniałych ludzi, którzy są w pełni oddani swojej pasji. Zespół w ryzach trzyma Hubert, a pomagają mu jego zastępcy – Olga oraz Piotrek. Bez wątpienia będziecie musieli również zdzierżyć kontakt z właścicielem serwisu, Przemkiem. Reszta zespołu to z reguły licealiści lub studenci, ale tylko z reguły. Jakby to powiedział Wiesław Wszywka: Blog jak Blog, piszą tak samo, czyli wspaniale!

To tyle, jeśli chodzi o wznoszenie się na Mont Blanc sztuki perswazji. Jeśli udało Wam się dotrwać do tego etapu tekstu, to znaczy, że naprawdę chcecie z nami pracować. Jak należy się do nas zgłaszać?

Redaktorzy Barça Flash: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: Felietonista Barça Flash) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności wraz z przykładowym tekstem (prosilibyśmy, aby artykuł był unikalny; na co najmniej 1700 znaków bez spacji).

Felietoniści BlogFCB.com: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: Felietonista BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności wraz z przykładowym tekstem (prosilibyśmy, aby artykuł był unikalny; na co najmniej 1700 znaków bez spacji).

Newsmani BlogFCB.com: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: Newsman BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności. My w odpowiedzi odeślemy link do hiszpańsko- lub anglojęzycznej strony sportowej i poprosimy o zredagowanie newsa na język polski.

Graficy: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: Grafik BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem swojego doświadczenia i umiejętności oraz portfolio/załączonymi pracami w .jpg/.png/.pdf. Mile widziane graficzne CV, jeśli posiadacie.

Pozostali: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: [Stanowisko] BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności dot. zainteresowanego miejsca w zespole BlogFCB.com.

W CV proszę zawrzeć treść klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182).

Dla zainteresowanych wystawiamy dokumenty potwierdzające odbycie praktyk.

Czekamy na Wasze zgłoszenia aż do końca miesiąca, czyli do 31 lipca.

*zamiast (at) prosimy wrzucić małpkę (@).


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273