Lucas de Vega – następca Iniesty

Lucas-transforma-el-penalti-de_54365116103_51356729138_352_256

Lucas de Vega jest jednym z największych talentów, jakie obecnie przebywają w La Masii. Młody piłkarz, którego ojciec jest Hiszpanem, a matka Brazylijką, ma być następcą Andresa Iniesty.

Urodzony w 200o roku piłkarz urodził się w Brazylii, ale już rok później wraz z rodziną trafił na Półwysep Iberyjski. Pierwsze kroki jako piłkarz stawiał w Penya Anguera, gdzie prowadził go Jaume Oliver, były działacz Barcelony z lat osiemdziesiątych. Szkoleniowiec bardzo szybko dostrzegł talent u Lucasa, zarekomendował go La Massi, a Brazylijczyk szybko trafił właśnie do Barcelony.

De Vega trafił do drużyny Alevin C, ale nie zagrzał w niej miejsca zbyt długo. Szybko został bowiem przeniesiony do Alevin B, gdzie zajął miejsce w środku pola, a później także do Alevin A. Mimo że gra się tam w piłkę w siedmioosobowych składach, to wraz z drużyną wygrał prestiżowy turniej MIC w składach 11-osobowych, gdzie w finale Barcelona pokonała poprzedniego mistrza, Atletico Madryt.

Teraz Lucas gra w drużynie Infantil B. Dla jego i jego kolegów jest to trudny rok – po pierwsze jest to bowiem pierwsza drużyna, w której w piłkę gra się już w pełnych składach, po drugie piłkarze “Blaugrany” są o rok młodsi od swoich rywali.

Lucas dojrzewa jednak fizycznie i technicznie. Strzelił już pierwszą bramkę dla swojej drużyny i jest uważany za największy talent w tej ekipie. Jego idolem jest Andres Iniesta i to właśnie jego w przyszłości może zastąpić Brazylijczyk, którego największym atutem jest gra obiema nogami. Niewątpliwie ma ogromny talent, ale droga do pierwszej drużyny jest jeszcze niesamowicie długa.

Źródło: MundoDeportivo.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273