Luis Enrique: Suarez zagra w Gran Derbi

luis-enrique-thinks-about-madrid-challenge-1414168038354

W piątek rano Luis Enrique spotkał się z dziennikarzami, aby przyjrzeć się bliżej sobotniemu Gran Derbi. Potwierdził między innymi, że Luis Suarez zagra na Bernabeu, jednakże nie powiedział, czy wyjdzie w podstawowym składzie.

Jak przygotowaliście się do Klasyku?Wykorzystamy te same pomysły. Znamy swoje mocne strony, jak i słabości rywala. Wyjdziemy na ten mecz z taką samą mentalnością, jak w poprzednich sezonach.”

Suarez zagra?: “Pewnie, że dostanie szanse. Jednak ile minut dostanie… to jest pytanie za milion dolarów.”

Jakość Realu: “Ich najgroźniejszą bronią są szybkie wyjścia, moc ataku. To jest cecha najlepszych drużyn na świecie.

Czy ustawienie Realu wpłynie jakoś na zamysł gry Barcelony?: “Niezależnie od tego, co postanowi Ancelotti, my będziemy trzymać się swojego pomysłu na grę.”

Sergio Busquets: “Czuje się dobrze. Trenuje z zespołem i jest gotów do gry.”

Skargi Madrytu na datę i godzinę rozegrania meczu: “To dobry powód do niezadowolenia. Dobrze by było, gdyby ujednolicić kalendarz dla każdego. Również wolałbym grać później, ale wszystko jest dla telewizji. Czasami lepiej ma jedna drużyna, czasami druga.”

Nauczyłeś się czegoś o Madrycie, stawiając im czoła jako menedżer Celty?: “Jeśli przyjeżdżasz z mniejszym zespołem, to nie wykorzystując swoich szans i popełniając błędy, jesteś zgubiony. Tym razem spodziewam się innego meczu.”

Tekst Ancelottiego o braku potrzeby pytania Cristiano, czy chce zejść (chodzi o zmianę Messiego w ostatnim meczu Barcelony): “Nie zdenerwowało mnie to. Mam duży szacunek do Ancelottiego, jako do byłego piłkarza, trenera i osoby. Wszyscy mają prawo do żartów i nie powinno się tego nadinterpretowywać.”

Mógłbyś trenować Real? Ancelotti powiedział, że nie mógłby być trenerem Barcelony: “Dla mnie to proste. Wiem wszystko, co powinienem wiedzieć.”

Psychologiczna motywacja dla drużyny: “To bardzo ważne przy takich spotkaniach, gdzie emocje są tak duże. Nawet na treningach można zobaczyć, że piłkarze mają specjalną motywację. To oczywiste, że trzeba z nimi rozmawiać.”

Źródło: Sport