Luis Suarez: Miałem nadzieję, że kara zostanie zmniejszona

suarez

W wywiadzie dla BeinSport, nowy napastnik FC Barcelony przyznał, że gorąco liczył, iż jego sankcja zostanie skrócona przez TAS.

Należy zaakceptować decyzję TAS-u, jednak cały czas żywiłem przekonanie co do tego, że kara zostanie zmniejszona” – stwierdził Urugwajczyk. Pozytywem w tej sytuacji, jest fakt, że zawodnik może już trenować z resztą drużyny – “Trudno było pracować samemu, zamknięty w kwadracie 10 na 10 metrów nie czułem się prawdziwym piłkarzem . Teraz jest już lepiej, koledzy przyjęli mnie w spektakularnym stylu. Sprawili, że poczułem się częścią grupy.”

Pierwszym spotkaniem w jakim będzie mógł zagrać Suarez, to ligowy mecz z Realem Madryt. Napastnik już czuje się podekscytowany, myśląc o rywalizacji z głównym rywalem Dumy Katalonii – “Klasyk szczególnie motywuje, to najważniejsze starcie w historii“. Aby Urugwajczyk wystąpił w meczu z ekipą ze stolicy Hiszpanii, będzie musiał przekonać do siebie Luisa Enrique: “Myślę tylko o tym, by dostosować się do tego co proponuje Luis Enrique. On już mnie zna i wie na co stać“.

Luis jest szczęśliwy w Katalonii. Jak przyznaje “gra w Barcelonie była moim marzeniem od dziecka“. Piłkarz stwierdza jednak, że rzeczywistość przerosła marzenia: “Spotykają mnie tu same niesamowite rzeczy. Nie spodziewałem się tego. Jestem w najlepszym klubie świata“.