Luis Suarez powrócił do gry w reprezentacji

suarezok.v1412968464

Luis Suarez powrócił do gry w reprezentacji Urugwaju. Napastnik Barcelony miał kolejną okazję do złapania rytmu meczowego po dłuższej nieobecności na boisku. Był to pierwszy mecz 27-letniego zawodnika w kadrze narodowej od Mistrzostw Świata w Brazylii, które skończyły się dla niego zawieszeniem do 24 października.

Reprezentacja Urugwaju mierzyła z Arabią Saudyjską w mieście Jeddah. Towarzyskie starcie między drużyną Oscara Tabareza a Juana Ramona Lopeza zakończyło się remisem 1:1.  Wynik samobójczym trafieniem otworzył Hassan Muath Fallatah w 47. minucie spotkania. Chwilę później okazję do podwyższenia wyniku miał Luis Suarez, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Napastnik Dumy Katalonii w 70. minucie spotkania został zastąpiony przez Abela Hernandeza. Zawodnika wicemistrza Hiszpanii można było chwalić za dużą aktywność i zaangażowanie na boisku. Wynik ustalił Harazi w 90. minucie meczu, co było bardzo dużym zaskoczeniem.

Warto przypomnieć, iż Luis Suarez w tym sezonie brał udział w nieoficjalnym spotkaniu FC Barcelony o Puchar Gampera oraz w towarzyskim starciu FC Barcelony B z reprezentacją Indonezji U-21.

Źródło: FCBarcelona.cat