Madrycie, weź się w garść!

cr

Cristiano wygrał swoją DRUGĄ Złotą Piłkę?! Niezła beka. Zasłużył na nią tak, jak Polacy na awans do Mundialu.

Ronaldo z tym trofeum, no nieźle. Spoko, podniecaj się dalej Cris, płacz przy każdej przemowie. Wygrałeś w końcu nic nieznaczącą statuetkę. I tak Messi był lepszy, bo wygrał ligę i Superpuchar, więc siedźcie cicho, madryle. Bez podniety, najpierw dogońcie Atletico i walczcie dalej jak równy z równym z tymi mierdami z mierda el-prat. Tak w ogóle Messi ma cztery Złote Piłki, więc jest dwa razy lepszy!

A teraz tak serio. Dla tych, którzy nie wyczuli w poprzednim akapicie ironii, mówię Wam, to żart. Wybór inny niż Cristiano po prostu byłby błędem. Absolutnie nie podważam faktu, iż w zeszłym roku Portugalczyk zdystansował wszystkich i nie było na zawodnika Realu sposobu. Powtórzę po raz kolejny, to jak najbardziej sprawiedliwy wybór.

Jednak bardziej jestem zażenowany całymi okolicznościami, w których Cristiano Złotą Piłkę zdobył. Jakieś oprawy ultrasów, maski na trybunach i tym podobne rzeczy? Serio? Może powiecie, że teraz mam “ból dupy”, ale moim zdaniem to nie ja mam kompleksy, tylko Madryt. Cała ta propaganda Madrytu i Caverny była dla mnie żenująca. Co gorsza, wyniki Cristiano były najlepsze, ale jeśli porównać to z innymi sezonami samego Portugalczyka czy Messiego, to, oczywiście porównując, były one dobre i nic więcej. Jeszcze bardziej chce mi się śmiać, kiedy głosi się herezję, że Ronaldo gra w najlepszym Realu od lat. Naprawdę, Real, który po raz pierwszy od XX lat jest gorszy od rywala zza miedzy, który leje ich w lidze i wygrywa Puchar Króla na Bernabeu, ma być tym najlepszym? W życiu. Wracając do samej Złotej Piłki. FIFA właśnie podała dokładne wyniki głosowania. Cristiano 27,99%, Messi 24,72%, a Ribéry 23,36%.. Jestem ciekaw, jak wyglądałyby te procenty, gdyby nie przedłużone głosowanie po hat-tricku ze Szwedami. Śmieszne jest to, że Cristiano ma tak niewielką przewagę nad Messim w roku, gdzie praktycznie od września Argentyńczyk w ogóle nie był w rytmie meczowym. To pokazuje, że Leo dostaje te głosy tylko za nazwisko, a nie za osiągnięcia indywidualne. Jak dla mnie, to “La Pulga” ewidentnie powinien być na ostatnim miejscu podium w tym towarzystwie. Nie mam słów na wybór Adama Nawałki, który na drugim miejscu umieścił Edena Hazarda. Jak powiedział to Pan Krzysztof Stanowski, nie wiem, czy całkiem serio, Pan Zbigniew Boniek powinien się zastanowić nad zmianą selekcjonera. Daleko posunięte wnioski, ale coś w tym jest.

Reasumując moje żale, Ronaldo jak najbardziej zasłużył na Złotą Piłkę, lecz nie boli mnie to, że Messi tego nie wygrał. Bolą te śmieszne okoliczności, cała ta otoczka, bo uważam, że nawet bez tego Cristiano powinien zdobyć tę statuetkę.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273